لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ انتحاری طالبان بر کاروان نظامیان خارجی در کندهار


این حمله ظهر امروز به وقوع پیوسته است

کاروان موترهای نظامیان خارجی ظهر امروز در کندهار هدف حمله انتحاری قرار گرفت؛ اما تا اکنون مقام های ناتو ارقام تلفات این رویداد را ارایه نکرده اند.

این حمله حوالی ساعت ۱۲:۰۰ در سرک منتهی به میدان هوایی کندهار در حوزۀ پنجم امنیتی در نزدیکی قرارگاه قطعه واکنش سریع امنیت ملی افغانستان به وقوع پیوست.

طالبان با نشر پیامی به رسانه ها مسوولیت این حمله را به دوش گرفته و ادعا کرده اند که در این رویداد دو واسطۀ زرهی قوای خارجی تخریب و ۱۵ سرباز آنان کشته شده است.

مأموریت حمایت قاطع با نشر خبرنامه‌ای تأیید کرده که این حمله تلفاتی نیز به جا گذاشته است؛ اما ارقامی نداده است. بر بنیاد خبرنامه، این نیروها در حال جمع‌آوری معلومات در مورد چگونگی وقوع این رویداد اند.

جنرال عبدالرازق، فرمانده امنیه کندهار به رادیو آشنا – صدای امریکا حمله را تأیید کرد؛ اما افزود که جزئیات چگونگی وقوع آن را بعداً با رسانه‌ها شریک خواهند ساخت.

پس از وقوع حمله، نیروهای امنیتی افغان و خارجی ساحه را مسدود ساخته اند و به خبرنگاران اجازۀ ورود را نمی‌دهند.

به دلیل این حمله، مسیر کندهار – بولدک نیز به روی ترافیک مسدود شده است.

شاهدان این رویداد گفته اند که مهاجم انتحاری موتر "پِک‌ آپ" مملو از مواد انفجاری خود را در جوار کاروان موترهای نظامیان خارجی، منفجر ساخته است.

اخترمحمد، باشنده‌ای شوراندام به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که انفجار بسیار قوی بود و در آن زمان مردم ملکی نیز در ساحه حضور داشتند.

هنوز هویت نظامیان خارجی که هدف حمله قرار گرفته اند، روشن نیست؛ اما نیروهای امریکایی و رومانیایی امور امنیتی میدان هوایی کندهار را به پیش می‌برند.

مسؤولیت این حمله را هنوز گروهی ادعا نکرده است.

XS
SM
MD
LG