لینک های دسترسی

Breaking News

مجاهد: معلومات در مورد دو زندانی امریکایی با مقامات امریکایی شریک شده است


آرشیف
آرشیف

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی حکومت طالبان، می‌گوید که چندین شهروند خارجی، به شمول دو امریکایی، در این کشور زندانی اند.

سخنگوی حکومت طالبان روز یکشنبه ۳۱ مارچ (۱۲ حمل) در گفتگویی با تلویزیون ملی تحت مدیریت این گروه گفت که تعدادی از شهروندان خارجی در افغانستان به دلیل تخلفات از قوانین این کشور بازداشت و زندانی شده اند.

مجاهد افزود: "کسی که به افغانستان می‌آید بعد از اخذ ویزه به این معناست که آنها می‌پذیرند که قوانین افغانستان را باید عملی کنند و خلاف‌ورزی نداشته باشد...در مورد امریکایی‌ها با طرف امریکایی صحبت‌ها شده و این موضوع با آنها شریک شده."

سخنگوی حکومت طالبان پس از آن در مورد زندانیان خارجی، به شمول دو شهروند امریکا، صحبت کرد که هفتهٔ گذشته، آنا کوربت، همسر رایان کوربت، یکی از زندانیان امریکایی در افغانستان، بیانیه‌ای را صادر کرد.

او در بیانیه گفت که رایان در زندان طالبان ناامید شده است و وضعیت روانی‌اش خوب نیست.

خانواده کوربت به تاریخ ۲۸ مارچ (هشتم حمل) به تلویزیون سی‌بی‌اس امریکا گفت که رایان با آنان از طریق تلیفون تماس گرفته است. اعضای خانواده کوربت گفتند که به طور فزاینده نگران وخامت وضعیت سلامتی رایان استند.

شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس امریکا گزارش داد که استخبارات طالبان گفته که رایان کوربت به دلیل اقدامات علیه حکومت طالبان بازداشت و زندانی شده است.

رایان کوربت که در امور بشردوستانه فعالیت می‌کرد، در ماه اگست ۲۰۲۲ توسط طالبان بازداشت شد و روزها و شب‌ها را بدون هیچ گونه اتهامی در زندان سپری کرده است.

مایکل مک‌کال، رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا به تاریخ ۲۷ مارچ با نشر بیانیه‌ای گفت که علیرغم گزارش‌های مداوم مبنی بر وخامت وضعیت سلامتی رایان کوربت و شرایط اسفناک وی، ادارۀ بایدن برای آزادی وی کمترین اقدامی نکرده است.

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده گفته است که بازداشت این دو شهروند امریکایی توسط طالبان بر روابط واشنگتن و این گروه تاثیر منفی دارد.

طالبان تا اکنون در مورد هویت شهروند دیگر امریکا و سایر شهروندان خارجی بازداشت شده به رسانه‌ها معلوماتی نداده اند.

گروه

XS
SM
MD
LG