لینک های دسترسی

Breaking News

فرانکل: از بین رفتن حقوق بشری پس از خروج نیروها از افغانستان واقعی است


لویس فرانکل، عضو مجلس نمایندگان کانگرس ایالات متحده می‌گوید که خروج نیروهای امریکایی و از دست دادن حقوق ‌های بشری به ویژه حقوق زنان در افغانستان یک خطر و هراس واقعی است.

این قانونگذار امریکایی در یک مصاحبهٔ ویژه با صدای امریکا گفت که ما در ایالات متحده و در سراسر جهان این را درک کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم تا این موضوع را در محراق توجه قرار داده تا بتوانیم نه تنها حقوق و دست‌آوردهای زنان را حفظ بلکه زمینهٔ پیشرفت بانوان افغان را فراهم سازیم.

خانم فرانکل حضور زنان در مذاکرات صلح را یک امر ضروری خوانده و گفت که برای تضمین حقوق مداوم زنان، رسیدن به توافق صلح پیش از خروج کامل نیروهای خارجی ضروری می‌باشد.

روند خروج نیروهای امریکایی و بین المللی از افغانستان به تاریخ اول می (۱۱ ثور) به گونهٔ رسمی آغاز شد و قرار است تا ۱۱ سپتمبر امسال تکمیل شود.

خانم فرانکل گفت که باید نهاد‌های غیر انتفاعی و جامعه مدنی تمویل شوند تا زمینهٔ پیشرفت حقوق زنان و دختران و آموزش و دسترسی آنان به مراقبت های صحی فراهم گردد.

او افزود که ایالات متحده و متحدانش باید اطمینان حاصل کنند که حقوق بشر در افغانستان حفظ می‌شود و آنان مجبور اند این کار را از راه‌های دپلماتیک و مالی انجام دهند و همزمان نیروهای امنیتی افغان را نیز تقویت کنند.

ژیلا نوری با خانم فرانکل مصاحبه‌ای انجام داده است که می توانید با کلیک روی لینک ذیل ببینید.

فرانکل: از بین رفتن حقوق بشری پس از خروج نیروها واقعی است
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:18 0:00

XS
SM
MD
LG