لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا حدود ۵۰۰ عراده زرهپوش به افغانستان داده است


وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که به سلسلۀ کمک‌های نظامی جامعۀ جهانی، به ویژه ایالات متحده امریکا، اردوی ملی این کشور هفتۀ گذشته صدها زرهپوش نظامی را به دست آورده اند.

تورن‌جنرال دولت وزیری، سخنگوی این وزارت در بیانیه‌ای گفته است که نیروهای اردوی ملی افغانستان، با گذشت هر روز با وسایط نظامی و اسلحۀ عصری مجهزتر می‌شوند.

او افزوده است "هفته گذشته در پهلوی دیگر تجهیزات جنگی ۴۹۵ عراده زرهپوش‌ جنگی از سوی ایالات متحده امریکا به نیروهای اردوی ملی تسلیم داده شد".

به گفتۀ وی، این وسایط نظامی به قول اردوهای کماندو، ۲۰۱ سیلاب، ۲۰۳ تندر، ۲۰۵ اتل و ۲۰۹ شاهین توزیع گردیده است.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، تأکید کرده است که با این شمار وسایط زرهپوش جنگی، مهارت‌های رزمی اردوی ملی این کشور افزایش یافته و می‌توانند به خوبی مواضع مخالفان مسلح را هدف قرار دهند.

افغانستان برای تجهیز نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور، پلان چهارساله را ترتیب کرده است که بر اساس آن، جامعۀ جهانی به این نیروها کمک خواهند کرد.

طیاره‌های بی‌سرنشین کشفی، طیاره‌های جنگی، انواع هلیکوپترها، اسلحه سبک و نیمه سنگین، وسایط زرهی و غیر زرهی، وسایل خنثی‌سازی ماین از تجهیزاتی اند که جامعۀ جهانی به افغانستان کمک کرده اند.

جامعه جهانی به افغانستان تعهد کرده است که سالانه به ارزش بیش از ۴ میلیارد دالر تا سال ۲۰۲۰ به نیروهای امنیتی و دفاعی افغان کمک خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG