لینک های دسترسی

Breaking News

سومین زلزله در اندونیزیا، آمار مجموعی تلفات ۳۱۹ نفر


زلزلۀ دیگری روز پنجشنبه (۹ اگست) جزیرۀ لامبوک اندونیزیا را به شدت تکان داد و به گفتۀ مقام‌های اندونیزیایی آمار تلفات ناشی از سه زلزلۀ پیهم از یکشنبه گذشته تا کنون به ۳۱۹ نفر رسیده و صدها نفر دیگر زخمی شده است.

ادارۀ سروی جیولوژی ایالات متحدۀ امریکا شدت زلزلۀ روز پنجشنبه در اندونیزیا را ۵.۹ ریکتر تعیین کرده است.

رسانه های اندونیزیایی تصاویر لحظات پس از زلزله را نشر کرد که سراسیمگی باشندگان وحشتزدۀ جزیرۀ لامبوک و فروریختن ساختمان های صدمه دیده از دو زلزلۀ چند روز پیش را نشان می داد.

سوتوپو پورو نگروهو، سخنگوی ادارۀ ملی مبارزه با حوادث در اندونیزیا، به خبرنگاران گفت که پس لرزۀ روز پنجشنبه صدمات بیشتری را بر مردم و ساختمان های جزیرۀ آسیب دیدۀ لامبوک وارد کرده، اما سبب ایجاد سونامی نشده است.

آقای نگروهو گفته است که آمار تلفات احتمالاً بلند خواهد رفت، زیرا به گفتۀ وی هنوز هم اجسادی در زیر آوار مدفون است و کارمندان نجات در تلاش بیرون کردن اجساد اند.

زلزلۀ با شدت ۶.۹ ریکتر روز یک شنبه جزیرۀ لامبوک اندونیزیا را تکان داد و بر اساس آمار ادارۀ مبارزه با حوادث اندونیزیا، در این زلزله و ددو پس لرزۀ شدید آن، نزدیک به ۶۸ هزار خانه ویران شده و بیش از ۲۷۰ هزار نفر بی خانمان شده است.

به تاریخ ۲۹ جولای نیز زلزلۀ دیگری در جزیرۀ کوهستان لامبوک اندونیزیا سبب کشته شدن ۱۷ نفر شد.

اندونیزیا که در نزدیکی ساحۀ زلزله خیز موسوم به "حلقۀ آتش" در اقیانوس آرام موقعیت دارد، به شدت معروض با زلزله می باشد.

در دسامبر ۲۰۰۴ میلادی زلزلۀ با شدت ۹.۱ ریکتر در سواحل جزیرۀ سوماترا در اندونیزیا سبب ایجاد سونامی بزرگی شد که به مرگ بیش از ۲۳۰ هزار نفر در کشورهای نزدیک آن ساحه منتهی شد.

XS
SM
MD
LG