لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت دفاع: ۱۴ ملکی در عملیات هوایی در کندز کشته شدند


وزارت دفاع افغانستان تائید می‌کند که ۱۴ فرد ملکی در عملیات هوایی مشترک نیروهای افغان و خارجی در مربوطات ولسوالی چهاردره ولایت کندز کشته شدند.

جنرال محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که در مربوطات ولسوالی چهارده ولایت کندز، در جریان درگیری میان نیروهای افغان و مخالفان مسلح، نیروهای افغان خواستار کمک شدند.

جنرال رادمنش افزود زمانی که نیروهای هوایی برای کمک به این نیروها به ساحه اعزام شدند، در جریان عملیات هوایی مشترک نیروهای افغان و نیروهای خارجی در ساحه، ۱۴فرد ملکی کشته و یک فرد ملکی مجروح شدند.

جنرال رادمنش گفت که یک هیأت عالی رتبه برای تحقیق این رویداد، به ساحه اعزام شده است.

این در حالیست که روز گذشته، شماری از باشندگان منطقه رباط ولسوالی چهاردره ولایت کندز گفته بودند که در نتیجه عملیات هوایی، ۱۲ فرد ملکی کشته شدند.

هرچند معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان مشخص نساخت که چه تعداد از قربانیان، زنان، کودکان و مردان اند؛ اما مسؤولان صحی در ولایت کندز به خبرنگار رادیو آشنا - صدای امریکا در محل گفته اند که ۱۲ جسد منتقل شده به شفاخانۀ حوزوی این ولایت، همه زنان و کودکان اند.

در همین حال، طالبان با نشر اعلامیه‌ای ادعا کرده اند که در این عملیات نیروهای افغان که در منطقه خلازی ولسوالی چهاردره صورت گرفته، ۲۸ فرد ملکی کشته و مجروح شده اند.

XS
SM
MD
LG