لینک های دسترسی

Breaking News

کشته شدن ۳۰ جنگجوی طالبان در فاریاب


عکس از آرشیف صدای امریکا: نظامیان افغان در یکی از ولسوالی های ولایت فاریاب

مقامات نظامی در شمال افغانستان روز جمعه گفتند که ۳۰جنگجوی گروه طالبان در جریان عملیات نظامی در ولایت فاریاب کشته شدند.

محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، می گوید که نیرو های امنیتی افغان در ولایت شمالی فاریاب موفق به تصرف مرکز ولسوالی کوهستان آن ولایت از نزد جنگجویان طالب شدند.

به گفته آقای رضایی در جریان حمله های هوایی حمایت قاطع در آن ولسوالی ۳۰ جنگجوی طالب جان باخته است و نیرو های امنیتی تا نزدیکی های ولسوالی کوهستان رسیده است.

گروه طالبان تا حال در مورد تبصره نکرده است.

خبر کشته شدن ۳۰ جنگجوی طالبان در ولایت فاریاب در حالی بیان می شود که محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان، قبل از عید قربان آتش بس مشروط را با آن گروه اعلام کرد. اما آقای غنی تاکید کرد که اگر گروه طالبان آتش بس اعلام نکند، حملات بر ضد آن گروه ادامه خواهد یافت.

حدود ۱۰ روز قبل، مقام‌های امنیتی در ولایت فاریاب از سقوط یک پایگاه نیروهای اردوی ملی معروف به کمپ‌چینایی‌ها در ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب نیز خبر داده بودند.

حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در زون شمال، به رادیوآشنا-صدای امریکا گفت که پس از درگیری‌های گسترده کمپ‌چینایی‌ها که شامل یک "تولی" می‌شد در ولسوالی غورماچ فاریاب بدست طالبان سقوط کرد.

به گفته رضایی از بیشتراز ۷۰ سربازی که درین کمپ موظف بودند، شماری از آنها که از کمپ خارج شده به جانب کوه ها رفته بودند اسیر طالبان شده و حدود ۲۶ سرباز که معلوم نیست به چی تعداد کشته و زخمی میباشند، درکمپ باقی مانده تحت کنترول طالبان میباشند.

XS
SM
MD
LG