لینک های دسترسی

Breaking News

حملات انتحاری در کابل و هلمند شش کشته و ۱۸ زخمی بر جاگذاشت


وزارت امور داخلۀ افغانستان میگوید که در حمله انتحاری در ساحۀ شش درک، یک تن کشته شده است.

صبح امروز یک حملۀ انتحاری در ساحۀ شش درک از مربوطات حوزه نهم امنیتی کابل و دو حملۀ انتحاری در شهر لشکرگاه و ولسوالی نادعلی ولایت هلمند رخ داده است.

وزارت امور داخلۀ افغانستان گفته است که یک مهاجم انتحاری در حالی که در راه روان بود، در نزدیک یک پوستۀ امنیتی در ساحۀ شش درک خود را منفحر ساخت.

نجیب دانش، سخنگوی وزات داخلۀ افغانستان، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که حوالی ساعت ۸:۳۰ صبح شنبه، حملۀ انتحاری در نزدیک یک پوستۀ امنیتی در ساحۀ شش درک رخ داد که در این حمله یک تن کشته و شش تن دیگر مجروح شده اند.

آقای دانش به خبرنگاران گفته است که قربانیان این رویداد، افراد ملکی و کارمندان امنیتی اند.

یک مقام امنیتی به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت صبح امروز، یک مرد جوان در ساحۀ شش درک در حالی پیاده گردی بود که یک کارمند امنیتی بر او مشکوک شد و خواست تا با به آغوش گرفتن وی، از انفجار جلوگیری کند، اما به گفتۀ منبع پیش از آن، مهاجم خود را منفجر ساخت به همین دلیل تلفات این رویداد کم بوده است.

تا اکنون هیچ گروهی مسؤولیت این رویداد را به دوش نگرفته است.

همچنان صبح امروز، دو حملۀ انتحاری در ولسوالی نادعلی و شهرلشکرگاه ولایت هلمند نیز رخ داده است.

مل پاسوال عبدالغفار ساپی، قومندان امنیه ولایت هلمند، در صحبت با رادیو آشنا – صدای امریکا با تائید این رویداد گفت که حمله انتحاری بر حوزه دوم امنیتی پولیس در شهر لشکرگاه توسط یک موتر انجام شده است.

قومندان امنیه ولایت هلمند گفت که در این حملۀ موتر بم، یک سرباز امنیتی کشته و نُه تن شامل یک سرباز امنیتی، سه خانم و پنج متعلم مکتب مجروح شده اند.

آقای ساپی افزود که اکنون ساحه تحت پوشش نیروهای امنیتی قرار داد.

حوزه دوم امنیتی لشکرگاه در مرکز این شهر واقع است.

همچنان حوالی ساعت ۷:۳۰صبح امروز، یک حمله کنندۀ انتحاری با استفاده از موتر زرهی "حاموی" بر لوای قول اردوی ۲۱۵ میوند در ساحۀ ماتکی ولسوالی نادعلی حمله کرد.

در این رویداد چهار منسوب اردوی ملی کشته و سه تن دیگر آنان مجروح شده اند.

یک مقام امنیتی هلمند به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که این حملۀ توسط یک موتر نظامی "حاموی" صورت گرفته است.

منبع افزود که حمله کنندۀ انتحاری می‌خواست با موتر "حاموی" که مملو از مواد انفجاری بود، داخل مرکز لوای اردوی ملی شود که در قرول، جلو وی گرفته شد. اما مهاجم مواد همراهش را منفجر ساخت که سبب کشته شدن چهار سرباز اردوی ملی و مجروح شدن سه تن دیگر آنان شد.

طالبان با نشر خبرنامه‌ای مسوولیت این دو حمله را پذیرفته و ادعا کرده اند که در حمله انتحاری در ولسوالی نادعلی، یک قرارگاه اردوی ملی از بین رفته است.

اما مقام‌های امنیتی هلمند این ادعای طالبان را بی اساس می‌خوانند.

XS
SM
MD
LG