لینک های دسترسی

Breaking News

سه عضو یک خانواده در اثر اصابت هاوان در کاپیسا کشته شدند


مقام‌های امنیتی ولایت کاپیسا می‌گویند که در اثر اصابت هاوان بر یک منزل مسکونی در ولسوالی تگاب این ولایت، سه غیرنظامی کشته شده و چهار تن دیگر زخمی شده اند.

این رویداد شام روز گذشته در منطقه "جالوخیل" ولسوالی تگاب این ولایت اتفاق افتاده است.

عبدالشایق شورش، مسوول دفتر رسانه‌های قوماندانی امنیه کاپیسا روز چهارشنبه ۱۴ اگست (۲۳ اسد) به صدای امریکا گفت که این هاوان توسط "گروه طالبان بالای منازل مسکونی پرتاب" شده است.

آقای شورش افزود که جنگجویان طالبان افزون بر پرتاب این هاوان، بر چندین پوسته نیروهای امنیتی در این ولسوالی حمله کرده و این درگیری برای چندین ساعت ادامه داشت.

آقای شورش افزود: " در اصابت این هاوان سه غیر نظامی به شامل دو کودک و یک خانم جان باخته و چهار تن دیگر که همه اعضای یک خانواده اند در این رویداد زخمی شده اند.

این مقام پولیس کاپیسا همچنان افزود که مجروحین این رویداد به شفاخانه منتقل شده اند.

طالبان تا اکنون در این بارۀ چیزی نگفته اند.

تگاب یکی از ولسوالی‌های ناامن ولایت کاپیسا است که به گفته مقام‌های محلی این ولایت، طالبان در این ولسوالی حضور دارند و همواره به درگیری با نظامیان افغان می‌پردازند.

این در حالی است که تلفات غیرنظامیان در جریان درگیری‌های مسلحانه در افغانستان نسبت به ماه‌های گذشته افزایش یافته و نگرانی‌های را به وجود آورده است.

دفتر هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) ده روز قبل اعلام کرد که ماه جولای، شاهد بیشترین تلفات غیرنظامیان در افغانستان از سال ۲۰۱۷میلادی بوده است.

XS
SM
MD
LG