لینک های دسترسی

Breaking News

باران‌ و سیلاب در هند جان ۲۲ نفر را گرفت


پس از بارندگی‌های پیهم در دو روز گذشته،‌اکثر جاده‌های شهر دهلی جدید، پایتخت هند را آب فرا گرفته است

باران‌های شدید و سیل‌آسا در سرتاسر مناطق شمالی هند که منجر به لغزش زمین و جاری شدن سیلاب در اکثر ساحات شده است، تا کنون جان کم از کم ۲۲ نفر را گرفته است.

پس از بارندگی شدید در دو روز گذشته در دهلی جدید،‌ پایتخت هند، اکثر جاده‌های این شهر را آب گرفته و مکاتب در این شهر مسدود شده است.

ارویند کیجریوال، وزیر اعلای دهلی روز دوشنبه دهم جولای (۱۹ سرطان) گفت که زیربناهای دهلی جدید توان برداشت حجم زیاد بارندگی کنونی را ندارد.

مقام‌ها در ایالت‌های هیماچال پردیش و اتراکند به مردم دستور داده اند که تا زمانی که ضروری نباشد، از خانه‌هایشان بیرون نشوند.

سوکویندر سینگ، وزیر اعلای هیماچال پردیش در پیامی که در شبکه‌های اجتماعی نشر شد به مردم آن ایالت گفت: "لطفاً درون خانه‌های تان بمانید،‌ زیرا بارش باران شدید در ۲۴ ساعت آینده پیش‌بینی شده است."

بر اساس آمار رسانه‌های هندی،‌ باران‌های شدید و سیلاب‌های ناشی از آن در ایالت‌های هیماچال پردیش، اتراکند، اتراپردیش، جامو و کشمیر و پنجاب سبب مرگ کم از کم ۲۲ نفر شده است.

روزنامهٔ تایمز آف اندیا گزارش داده است که چهار نفر در دهلی جدید در رویدادهای مختلف چون فروریختن دیوارها و واژگون شدن درختان جان باخته اند.

در ایالت شمالی هیماچال پردیش، سیلاب سبب ویران کردن یک پل و چندین کلبه شد. مقام‌ها برای نجات سیلاب‌زدگان از هلیکوپترها کار گرفتند.

ادارهٔ هواشناسی هند گفته است که باران‌های موسمی در دهلی، پنجاب و هیماچال پردیش در مقایسه با سال‌های دیگر امسال به ترتیب ۱۱۲، ۱۰۰ و ۷۹ درصد افزایش یافته است.

XS
SM
MD
LG