لینک های دسترسی

Breaking News

دو زن به اتهام باج‌گیری از مردان در کابل بازداشت شدند


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

معاون اول ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که پولیس دو زن را به اتهام باج‌گیری از مردان در کابل بازداشت کرده است.

امرالله صالح روز یکشنبه ۱۷ جنوری (۲۸ جدی) در صفحۀ فیسبوکش نگاشت که این زنان "حسنا" و "شیما" نام دارند و از مربوطات حوزۀ سوم امنیتی شهر کابل بازداشت شده اند.

آقای صالح افزود که این زنان با لباس‌های "مفشن مردان نیک نام و مشهور" را تهدید می‌کردند که در صورتی که پول ندهند به خانواده‌های آنان و حقوق‌بشر شکایت کرده و آنان را به "دست‌اندازی" متهم خواهند کرد.

آقای صالح نوشته است: "شماری از مردان مجبور می‌شدند که به‌خاطر حفظ عزت و آبروی خود و گریز از این جنجال پول بدهند. سال‌ها بود که به این قضیه رسیدگی نمی‌شد. یکی از معضلات بزرگ این است که حضور زنان در بخش های عدلی و قضایی و همچنان در صفوف پولیس کم است. این عدم تعادل دسترسی دولت را از دید تحقیقات و رسیدگی به مسایل جرمی و حقوقی به نیم جامعه محدود کرده و در بسا موارد کاملا مسدود ساخته است."

پولیس کابل دربارۀ این دو زن معلومات بیشتر نمی‌دهد، اما می‌گوید که آنان با استفاده از تماس‌های تیلفونی و فرستادن پیام، افراد و اشخاص را اخطار می‌دادند.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل به صدای امریکا گفت که بیشتر فعالیت این دو زن در کابل بوده و آنان در ابتدا شماره‌های افراد مشهور را جستجو کرده و پس از آن از راه های مختلف از آنان باج گیری می‌کردند.

آقای فرامرز افزود که هنوز تحقیقات از نزد این دو زن جریان دارد و پروندۀ آنان در حال تکمیل شدن است.

سخنگوی پولیس کابل همچنان گفت که قرار است پس از پایان بررسی‌های پولیس، دوسیۀ این دو زن به سارنوالی فرستاده شود.

XS
SM
MD
LG