لینک های دسترسی

Breaking News

حادثه ترافیکی در شاهراه کندهار - هرات جان ۱۵ مسافر را گرفت


حادثه ترافیکی میان یک موتر بس و موتر لاری در شاهراه کندهار – هرات منجر به کشته شدن ۱۵ مسافر و مجروح شدن ۲۵ تن دیگر گردید.

صبح امروز (۱۷ سنبله) در منطقه "حوض مدد" در ولسوالی ژری ولایت کندهار، یک موتر مسافر بری "۴۰۴" و موتر "لاری مازدا" با هم تصادم کردند که در نتیجه آن ۱۵ مسافر شامل ۳ کودک، ۳ زن و نُه مرد کشته و ۲۵ تن شامل کودکان، زنان و مردان مجروح شدند.

نیروهای پولیس و اردو، قربانیان این رویداد را به شفاخانه حوزه‌یی میرویس انتقال داده اند.

عزیز احمد عزیز، سخنگوی والی کندهار به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که این حادثه به اثر "بی احتیاطی" رانندگان این موترها، رخ داده است.

آقای عزیز افزود " ۶:۰۰ بجه صبح امروز این حادثه رخ داد و به تمامی ۴۰ تن (سرنشینان موتر مسافربری ۴۰۴) تلفات رسیده که از این میان ۱۵ تن کشته و ۲۵ تن مجروح شده اند".

موتر مسافربری ۴۰۴، مسافران را از ولایت کندهار به ولایت هرات انتقال می‌داد.

داکتر عبدالقیوم پخلا، رئیس صحت عامه ولایت کندهار به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که وضعیت صحی چهار تن از زخمیان نگران کننده است.

هفته گذشته، پولیس ترافیک در ولایت کندهار برای جلوگیری از حادثات ترافیکی یک سلسله اقدامات جدید را اتخاذ کردند که بربنیاد آن، باید از سرعت بیش از حد مجاز از سوی رانندگان موترهای مسافر بری جلوگیری شود.

پولیس کندهار می‌گوید که توجه عمده آنان، برای کنترول سرعت موترهای مسافربری در این شاهراه، است و روز گذشته، در همین ارتباط رانندگان چهار بس مسافربری را جریمۀ نقدی کرده اند.

XS
SM
MD
LG