لینک های دسترسی

Breaking News

حادثه ترافیکی در دایکندی شش کشته و ۱۰ زخمی برجا گذاشت


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

مقام‌های محلی ولایت دایکندی می‌گویند که در نتیجۀ یک حادثه ترافیکی در در روستای "راموک" ولسوالی شهرستان این ولایت، شش نفر کشته و ۱۰ تن دیگر زخمی شده اند.

رحمت‌الله ابراهیمی، مدیر ترافیک قوماندانی امنیه دایکندی روز شبنه نهم می (۲۰ ثور) با تایید این رویداد گفت: "موتر نوع فلانکوچ که ۱۷ سرنشین داشته است در روستای راموک ولسوالی شهرستان به اثر بی‌احتیاطی راننده از سرک منحرف و واژگون شده است".

او افزود که در این حادثه چهار مرد، یک زن و یک کودک جان باخته و ۱۰ تن دیگر زخمی شده اند.

آقای ابراهیمی افزود که خرابی جاده یکی دیگر از عوامل رویدادهای ترافیکی در این ولایت است.

در همین حال داکتر اسحق علی درمان، ریس صحت ‌عامۀ دایکندی وضعیت شماری از زخمی‌های حادثه ترافیکی را وخیم خواند و افزود که ممکن شمار تلفات این حادثه افزایش یابد.

آقای درمان افزود که زخمی‌های این رویداد هم اکنون در شفاخانۀ ولسوالی شهرستان تخت درمان قرار دارند و قرار است به زودی به مرکز این ولایت منتقل شوند.

خرابی‌ جاده‌ها، بی‌احتیاطی رانندگان و جاده های پر خم و پیچ منتهی به این ولایت از دلایل عمدۀ حادثات ترافیکی در دایکندی خوانده شده است که به گفته مقامات همواره از مسافران قربانی می‌گیرد.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG