لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ خشونت در شیکاگو را شبیه افغانستان خواند


آقای ترمپ هشدار داده است که اگر قتل و کشتار در شیکاگو متوقف نشود، برای مهار آن از امکانات فدرال کار خواهد گرفت

رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا گفته است که شیکاگو مانند میدان جنگ بوده و قتل و کشتار در این شهر هولناک و شبیه آنچه است که در افغانستان اتفاق می‌افتد.

دونالد ترمپ در مصاحبه با شبکۀ خبری ای بی سی گفت "کشتار است. کشتار هولناک است. افغانستان است - آنچه در شیکاگو اتفاق می‌افتد...هزاران نفر در محدودۀ کوتاه زمانی در این شهر کشته شده اند."

آقای ترمپ پیش از این مصاحبه در تویتر شخصی خود نگاشته بود که اگر کشتار جاری در شیکاگو متوقف ساخته نشود، وی از امکانات حکومت فدرال برای مهار کردن آن کار خواهد گرفت.

خشونت‌های مسلحانه همه ساله در ایالات متحده جان هزاران نفر را گرفته و بر اساس گزارش "آرشیف خشونت مسلحانه" در سال ۲۰۱۶ میلادی در بیش از ۵۸ هزار مورد خشونت افزون بر ۱۵ هزار نفر کشته و کم از کم ۳۰ هزار و ۵۹۲ نفر دیگر زخمی شده است.

شیکاگو همه ساله در زمرۀ خطرناک‌ترین شهرهای ایالات متحده از رهگذر خشونت‌های مسلحانه قرار می‌گیرد. در سال ۲۰۱۶ کم از کم ۷۶۲ نفر –تقریباً دو نفر در روز- در اثر خشونت‌های مسلحانه در این شهر کشته شد.

سازمان ملل متحد گزارش داده است که در نه ماه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی، ۲۵۶۲ غیرنظامی در افغانستان در جریان نبرد‌های مسلحانه و جنگ کشته و ۵۸۳۵ غیرنظامی دیگر زخمی شد.

  • 16x9 Image

    نجیب الله احمدیار - واشنگتن

    نجیب الله احمدیار کار با رسانه ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در بخش دری صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه های رادیویی و تلویزیونی کار می کند. 

XS
SM
MD
LG