لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: به امریکاییان متضرر از 'ویروس چینی' پول داده می‌شود


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا گفته است که با آن امریکاییانی که به دلیل گسترش کروناویروس متضرر شده اند، به زودی کمک مالی صورت خواهد گرفت.

به دنبال گسترش کروناویروس در ایالات متحده فعالیت شمار زیاد هوتل‌ها، رستوران‌ها، می‌خانه‌ها، تشبثات و پروازهای خطوط هوایی به گونۀ چشمگیر کاهش یافته است.

آقای ترمپ صبح چهارشنبه ۱۸ مارچ (۲۸ حوت) در یک پیام تویتر خطاب به امریکاییان متضرر از کروناویروس نگاشته است: "به کسانیکه به خاطر پالیسی‌های مهم و لازمی پیشیگرانه چون مسدود شدن هوتل‌ها، می‌خانه‌ها و رستوران‌ها از کار به دور مانده اند، به زودی پول خواهد رسید. تهاجم ویروس چینی تقصیر شما نیست! قویتر از همیشه خواهیم بود!"

پس از ثبت نخستین واقعات مثبت کروناویروس در ایالات متحدۀ امریکا که از سوی رییس جمهور ترمپ چندان جدی گرفته نشد، وی زیر انتقاد شدید رسانه‌های امریکایی قرار گرفت.

آقای ترمپ در یک پیام دیگر تویتر از اقدامات خود برای مهار کردن کروناویروس در امریکا دفاع کرده و نگاشته است: "من همواره با ویروس چینی بسیار جدی برخورد کرده ام و از آغاز، کار بسیار خوبی انجام داده ام، به شمول تصمیم مقدماتی ام برای بستن مرزها به روی چین، هرچند تقریباً همه مخالف آن بودند. زندگی شمار زیادی حفظ شد".

پس از اعلام حالت اضطرار ملی در ایالات متحدۀ امریکا، آقای ترمپ گفت که برای مقابله با کروناویروس تا ۵۰ میلیارد دالر در اختیار امریکا خواهد بود.

قرار است آقای ترمپ امروز چهار شنبه در جریان یک کنفرانس خبری اقدامات بعدی حکومت خود را در زمینۀ مبارزه بر ضد کروناویروس و کمک‌های مالی برای شهروندان امریکایی اعلام کند.

XS
SM
MD
LG