لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ بودجۀ دفاعی ۷۰۰ میلیارد دالری را امضا کرد


رئیس جمهور ترمپ حین امضای بودجۀ دفاعی ایالات متحده

رئیس جمهور ایالات متحده روز سه شنبه در حضور فرماندهان ارشد نظامی، لایحۀ بودجه دفاعی امریکا را امضا کرده آن را "تاریخی" خواند.

دونالد ترمپ در مراسم امضای این لایحه ۷۰۰ میلیارد دالری در قصرسفید، با انتقاد از دولت پیشین امریکا گفت هدف از افزایش بودجه نظامی، ترمیم اردوی ایالات متحده به عنوان "بزرگترین اردوی جهان" است.

دولت به رهبری آقای ترمپ از بودجه برخی وزارتخانه ها از جمله خارجه کاسته و بودجه دفاعی را افزایش داده است.

رئیس جمهور ترمپ گفت "کانگرس باید کار را تمام کند و محدودیت مخارج نظامی را بردارد."

آقای ترمپ تاکید کرد که این "اتفاق خواهد افتاد" و با توجه به تهدیدات اساسی بین المللی که ایالات متحده متوجه آن است"به دموکرات ها توصیه می کنم تهدیداتشان را درباره تعطیلی دولت کنار گذاشته و طرح بودجه نظامی را برای امضا روی میز من بگذارند."

دونالدترمپ افزود که محافظت از ایالات متحده "نباید مسئله ای حزبی باشد دقیقا مانند لایحه امروز".

آقای ترمپ گفته است "تازمانیکه من رئیس جمهور ایالات متحده استم، مرد ها و زنان ما که مصروف دفاع از کشور ما استند، تجهیزات، منابع و پولی را که برای محافظت از کشور ما نیاز دارند، در اختیار خواهند داشت تا در برابر دشمن به سرعت و مصممانه پاسخ داده و در صورت ضرورت باشد، علیه دشمن جنگیده، بر آنان غلبه کرده و همیشه و همیشه برنده باشند."

این لایحه به تصویب مجلس نمایندگان نیاز دارد و برای دسترسی آقای ترمپ به این هدف، به نظر می رسد رئیس جمهور راه دشواری را در پیش خواهد داشت.

بنابر قانونی که در سال ۲۰۱۱ برای محدودیت مصارف دولتی تصویب شد، بودجه اردوی امریکا در سال ۲۰۱۸ حداکثر ۵۴۹ میلیارد دالر پیش بینی شده است.

اعضای مجلس نمایندگان امریکا، برای اختصاص بودجه ۷۰۰ میلیارد دالری باید قانون سال ۲۰۱۱ را دوباره احیا کنند.

بسیاری از جمهوریخواهان موافق بازگرداندن قانون ۲۰۱۱ در بخش نظامی اند؛ اما، نمایندگان دموکرات خواهان افزایش مخارج دولت در بخش های دیگر نیز می باشد.

رئیس جمهور ترمپ در مراسم امضای قانون بودجه نظامی در قصر سفید گفت بودجه نظامی امریکا باید متناسب با تهدیدهای جهانی علیه این کشور باشد.

دونالدترمپ از دموکرات ها خواست جنگ و جدال را پایان دهند و به امریکا برای داشتن بهترین اردوی جهان کمک کنند.

XS
SM
MD
LG