لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: پلوسی قبل از دفاع از عمر به یهود ستیزی او بنگرد


رئیس جمهور ترمپ ایالات متحده روز دوشنبه در واکنش به حمایت رئیس مجلس نمایندگان امریکا از الهان عمر، عضو کانگرس، گفت که خانم عمر "روحیه ضد یهودیت و ضد اسرائیل" دارد.

دونالد ترمپ در یک تویت تازه در واکنش به حمایت ننسی پلوسی از الهان عمر، نوشت که خانم پلوسی قبل از اینکه از خانم عمر حمایت می کرد، باید به نظریات این عضو کانگرس ایالات متحده نظر می انداخت. به گفتۀ رئیس جمهور ترمپ خانم عمر افکار یهودی سیتزی دارد؛ بر ضد اسرائیل است و اظهارات نفرت انگیزی نسبت به امریکا داشته است.

رئیس جمهور ترمپ در این پیام تویتر خود همچنین گفته است که خانم پلوسی همه کنترول خود را در مجلس نمایندگان امریکا از دست داده و از عهدۀ هیچ کاری برآمده نمی تواند. آقای ترمپ در این پیام همچنین خانم عمر را به صورت مستقیم رهبر خانم پلوسی خطاب کرده است و گفته است که الهان عمر بر ننسی پلوسی کنترول دارد و خودش از کنترول خارج است.

​اظهارات رئیس جمهور ترمپ در حالی بیان شده است که الهان عمر، نمایندۀ مجلس نمایندگان امریکا، گفته است که پس از آنکه آقای ترمپ ویدیوی حملات یازدهم سپتمبر ۲۰۰۱ را در صفحۀ تویتر خود نشر کرد و به گونه ای وی را نسبت به آن حملات بی تفاوت نشان داد، با تهدید مرگ مواجه شده است.

الهان عمر می گوید کسانی که در روزهای گذشته او را تهدید به مرگ کرده اند به طور مستقیم به تویت رئیس جمهور ترمپ اشاره کرده اند. این عضو مجلس نمایندگان امریکا همچنان به افزایش خشونت و گسترش نفرد توسط تندروان راست گرا در ایالات متحده و سایر نقاط جهان اشاره کرده و گفته است که چنین گفتمان در ایالات متحده جایی ندارد،به خصوص زمانیکه توسط رهبر این کشور دامن زده شود.

سارا سندرز سخنگوی قصر سفید، روز یکشنبه ادعای اسلام هراسی و خشونت پراکنی توسط رئیس ترمپ را رد کرد و گفت که "رئیس جمهور ترمپ به طور قطعی نیت بدی در مورد کسی ندارد و خواهان خشونت علیه هیچ کسی نیست. اما او به نظریات یهود هراسی الهان عمر اشاره خواهد کرد. سوال بزرگ تر این است که چرا دموکرات ها اقدام مشابه نمی کنند؟ این واقعاً نفرت انگیز است که عمر به بیان نظریات یهود ستیزی ادامه می دهد و دموکرات ها به آن بی توجه استند."

جنجال بر سر سخنان عمر جمعه گذشته پس از آن آغاز شد که رئیس جمهور ترمپ بخشی از صحبت های این عضو مجلس نمایندگان نقل قول کرده و ضمیمۀ ویدیوی حملات یازدهم سپتمبر ۲۰۰۱ را نشر کرد.

عمر ماه گذشته در سخنرانی اش در شورای روابط اسلامی امریکا با اشاره حملات یازدهم سپتمبر ۲۰۰۱ گفت، کسانیکه آن حملات را انجام دادند، موجب شدند تا همۀ مسلمانان به تدریج آزادی های مدنی خود را از دست بدهند.

XS
SM
MD
LG