لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ هوتل مجللی را در واشنگتن دی سی افتتاح کرد


هوتل ترمپ در جادۀ پنسلوانیای واشنگتن دی سی

دونالدترمپ، نامزد جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری، هوتل بین المللی مسمی به خودش را در جادۀ پنسلوانیای شهر واشنگتن دی سی امروز افتتاح کرد. این هوتل در فاصله بین کانگرس ایالات متحده و قصر سفید موقعیت داشته و یکی از بنا های تاریخی شهر واشنگتن دی سی است که در سال ۱۸۹۹ اعمار شده است و از آن به حیث پوسته خانه این شهر استفاده می شد.

آقای ترمپ این ساختمان را از حکومت فدرال امریکا برای شصت سال ماهانه ۲۵۰ هزار دالر به کرایه گرفته است. این هوتل با داشتن اتاق های بزرگ، حتی گنجایش بیست نفر را دارد که کرایه آن در یک شب ۲۰ هزار دالر است.

همزمان با اففتاح هوتل ترمپ، گروهی از فعالان مدنی علیۀ این اقدام دونالدترمپ – که می گویند یک ساختمان تاریخی را به یک هوتل تبدیل کرده است، اعتراض کرده بر ضد اظهارات اسلام ستیزانه و ضد مهاجرین آقای ترمپ دست شعار دادند. قرار بود این هوتل در سال ۲۰۱۸ تکمیل گردد و لی ساختمان آن دوسال قبل از موعد تعین شده به پایان رسید.

یک اتاق عادی در هوتل بین المللی پنج ستاره ای ترمپ در واشنگتن برای یک شب بین ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ دالر قیمت دارد. در آغاز کرایۀ یک اتاق برای یک شب ۷۵۰ دالر بود، در حالیکه هوتل های مجلل دیگری که در واشنگتن دی سی ساخته شده اند به طور عموم قیمت بلند تر تا ۹۷۵ دالر در شب دارند.

افتتاح هوتل توسط آقای ترمپ و خانواده اش
افتتاح هوتل توسط آقای ترمپ و خانواده اش

میکایی داملینکورت مسوول هوتل جدید ترمپ می گوید" با تجربۀ ده سالۀ کار که در هوتل های ترمپ دارم، افتتاح هوتل ترمپ در شهر واشنگتن دی سی یک موفقیت بزرگ است. تنها عمارت این هوتل خود یک تمثال امریکایی است. ما یک هوتل به معیار جهانی با کلانترین بال روم در بین هوتل های مجلل در واشنگتن دی سی ساخته ایم".

اما مشتریان این هوتل به خاطر تبصره های ناهنجار ترمپ در مورد زنان کاهش یافته است. یک خانم خشمگین از تبصره های ترمپ در مورد زنان و در مورد حمایت دخترش از وی یک سلسلۀ نوشته های را در تویتر برای تحریم کلکسیون مختلف ترمپ که شامل دستکول، بوت، زیورات و لباس می باشد، آغاز کرده است. صفحۀ تویتر وی تنها به روز دوشنبه بیش از نیم میلیون باز دید کننده داشته است.

بعضی از مؤسسات خیریه مثل موسسۀ سوزان کومن تصمیم گرفته اند برنامه های شان را از هوتل ها و عمارات ترمپ به شمول کلب مار ای لاگو در پالم بیچ ایالت فلوریدا بجای دیگری انتقال دهند. اتحادیه ورزش گلف ایالات متحده تحت فشار قرار دارد تا بازی های گلف زنان ۲۰۱۷ را از میدانهای ملکیت ترمپ به جای دیگری انتقال بدهد.

این مشکل است که فهمیده خواهد شد در آینده چگونه خواهد بود. هم چنان سنجش زیان از بابت عدم رفتن مهمانان به این هوتل و برگزاری محافل عروسی در آینده نیز اکنون مشکل میباشد.

اعتراض برای تغییر نام ملکیت های ترمپ

از سوی دیگر یک اعتراض نامۀ نیزبرای تعییر نام "قصر ترمپ" در منهتن نیویارک ترتیب گردیده که تاکنون توسط ۳۲۸ نفر امضا شده است. این عمارت ملکیت ترمپ نمیباشد. یکی از امضا کنندگان این اعتراض نامه گفت این فشار ها قبلأ باعث تغیر یونیفورم دروازه بانان و سایر کارمندان گردیده که لباس با نام ترمپ را ازین ببعد استفاده نکنند. یک خانم نوشته است که وی بین بین انسانها تفاوت میآورد.

"براند کییس" یک شرکت مطالعاتی که یک سروی را بین ۱۵۳۸ نفر انجام داده می گوید تبصره های ترمپ در باره گروهی از زنان اعتبارنام ترمپ را به سرعت پایین آورده است.

او می گوید "مردم یک مارکی را می خواهند که یک نام و شیوۀ فریبندۀ طرز زندگی و سرمایۀ فراوان داشته باشد و توسط مردم بار دیگر ارزیابی شده باشد".

"فور سکوییر" از این موسسۀ تحقیقاتی می گوید قبل از آغاز مبارزه انتخاباتی ترمپ، تفرجگاه های شخصی، زمین های بازی گلف، هوتل ها و سایر ملکیت های ترمپ و همچنان ملکیت هایی که فقط بنام وی بودند، برای سالها درآمد ثابت داشته اند.

قرار اظهارات اریک دانزیگر، رئیس اجراییۀ هوتل های ترمپ، این اظهارات در مورد سرمایۀ ترمپ غیر منطقی است و گفته است که نمایندگی از کار آیی انها نمی کند.

نمایی از داخل هوتل ترمپ
نمایی از داخل هوتل ترمپ

یک ویب سایت انترنتی برای یافتن خانه بنام "ستریت ایزی" قیمت ۱۶ اپارتمان های خورد ترمپ را درمنتهتن نیویارک با اپارتمان های مشابه در نزدیکی آنها مقایسه نموده و دریافته است که قیمت اپارتمان های وی کاهش یافته است. این اپارتمان خورد ترمپ در ماۀ اگست سال گذشته ۵،۶ فیصد قیمت تر به فروش رسیده بود. هنوز هم شواهدی وجود دارد که جایگاۀ ترمپ از کتگوری قشر ثروتمند به قشر متوسط نزدیک شده است.

"ول جانسن" یک تحلیلگر در موسسۀ مطالعات " بی ای وی" که موقعیت ۳۵۰۰ مارک و یا نام مشهور را تحقیق میکند میگوید نام ترمپ در بین مردمی که سالانه بیش از یکصد هزار دالر درآمد دارند، در حال بی ارزش شدن است.

جانس میگوید"ترمپ از قشر بلند اجتماعی- اقتصادی دور شده است. ارقام به طور منظم نشان دهندۀ اضمحلال نام ترمپ در همه بررسی های ما می باشد. وی در تکبر در سطح بلند و در اعتماد در سطح پایین قرار دارد".

XS
SM
MD
LG