لینک های دسترسی

Breaking News

محبوبیت ترمپ در امریکا به بلندترین حد رسید – نظرپرسی


محبوبیت و میزان حمایت از دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا در بین امریکاییان به بلندترین حد در طول دورۀ ریاست جمهوری وی رسیده است.

نتایج نظرپرسی‌ واشنگتن پست و شبکۀ خبری ای بی سی نشان می‌دهد که ۴۴ درصد رای‌دهندگان امریکایی کارکرد آقای ترمپ را به صفت رییس جمهور امریکا تایید و ۵۳ درصد دیگر رای‌دهندگان آن را رد کرده اند.

این بلندترین میزان حمایت از آقای ترمپ در طول دو و نیم سال گذشتۀ ریاست جمهوری وی بوده است.

بهبود اقتصاد مهمترین عامل افزایش حمایت از آقای ترمپ در این نظرپرسی بوده است، طوریکه ۵۱ درصد رایدهندگان کارکرد آقای ترمپ را در زمینۀ رسیدگی به مسایل اقتصادی تایید کرده اند.

اما در مسایلی چون مهاجرت، مراقبت‌های صحی، تغییر اقلیم و مالیات حمایت از وی کمتر از ۴۲ درصد است.

ستاد انتخاباتی آقای ترمپ روز یکشنبه ۷ جولای (۱۶ سرطان) ساعتی پس از نشر نتایج این نظرپرسی گفت که موقف وی برای انتخاب مجدد حتا در مقایسه با رونالد ریگن و باراک اوباما، روسای جمهور پیشین امریکا، قویتر است.

از رهگذر گرایش حزبی، ۷۳ درصد رای‌دهندگان دموکرات نظر داده اند که آقای ترمپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا بازنده شود و ۵۲ درصد رای‌دهندگان جمهوریخواه پیروزی وی را در این انتخابات مهم و ضروری خوانده اند.

نظرپرسی واشنگتن پست و ای بی سی نیوز از تاریخ ۲۸ جون تا یکم جولای راه اندازی شده و در آن ۱۰۰۸ رایدهندۀ امریکایی شرکت داشته اند.

XS
SM
MD
LG