لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ به لوی سارنوالی نیویارک ۱۱۰ هزار دالر جریمه پرداخت


دفتر دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین ایالات متحده روز جمعه ۲۰ می (۳۰ ثور) اعلام کرد که آقای ترمپ به دلیل ایجاد موانع در راستای تحقیقات فعالیت‌های مالیاتی‌اش، ۱۱۰ هزار دالر جریمه به لوی سارنوالی نیویارک پرداخته است.

لتیشا جیمز، لوی سارنوال نیویارک به تاریخ هفت اپریل از محکمه خواست تا آقای ترمپ را به دلیل عدم رعایت به حکم احضار و ارایه اسناد در مورد فعالیت‌‌های تجارتی‌اش، روز ۱۰ هزار دالر جریمه نقدی کند که در نتیجه محکمه عالی ایالت نیویارک به تاریخ ۲۵ اپریل سال روان آقای ترمپ را به پرداخت روزانه ۱۰ هزار دالر تا زمان ارایه اسناد و مدارک مالیاتی‌اش جریمه کرد.

لتیشا جیمز در اسناد محکمه گفته بود که دونالد ترمپ بر اساس ضرب‌الاجل تعیین شده از سوی محکمه باید به تاریخ ۳۱ ماه مارچ اسناد تقاضا شده برای تحقیقات را تسلیم می‌کرد،‌ اما در این خصوص اقدام نکرد.

سخنگوی دفتر خانم جیمز گفت: "دونالد ترمپ به تاریخ ۱۹ می مبلغ ۱۱۰ هزار دالر را به دفتر لوی سارنوالی پرداخت. "

خانم جیمز به تاریخ ۱۷ فبروری توانست تا یک قاضی ایالت نیویارک را متقاعد سازد تا به آقای ترمپ و فرزندانش، دونالد ترمپ جنیر و ایوانکا ترمپ دستور بدهد تا در تحقیقات ملکی در مورد فعالیت‌های تجاری شان سوگند خورده و شهادت بدهند.

سپس آقای ترمپ خانم لتیشا را متهم کرد که او بنابر ملحوظات سیاسی این کار را انجام داده و استیناف طلب شد.

اما به تاریخ ششم ماه می قاضی نیویارک شمارش روزهای را که باید آقای ترمپ جریمه می‌پرداخت به تعلیق درآورد و حکم داد که آقای ترمپ تا روز جمعه ۲۰ ماه می فرصت دارد که جریمهٔ ۱۱ روزه را بپردازد؛ کاری که او به تاریخ ۱۹ ماه می انجام داد.

سخنگوی جیمز گفت که نهاد ترمپ همچنین تا روز جمعه فرصت داشت تا حسابات و سوابق مالیاتی خود را ارایه کند که به گفتهٔ او این اسناد توسط دفتر ثالث روز پنجشنبه ۱۹ می جمع‌آوری و ارایه شد.

اکنون قاضی باید تصمیم بگیرد که آیا نهاد ترمپ تمام شرایط را برآورده کرده است یا خیر.

پیش از این لوی سارنوال نیویارک گفته بود که او در جریان تحقیقات به شواهدی دست یافته است که بر اساس آن، آقای ترمپ ممکن در مورد ارزش دارایی‌هایش مانند، میدان‌های بازی گلف و بلند‌منزل‌ها برای بیش از یک دهه معلومات نادرست ارایه کرده باشد.

دفتر لوی سارنوال نیویارک گفته بود که روی این موضوع کار می‌کند که آیا رییس جمهور پیشین در ارایه معلومات به وامداران، مقامات بخش مالیات، سایر تجارت‌ها تقلب کرده است یا نه، و خواسته بود که آقای ترمپ در این موارد گواهی بدهد و اسناد ارایه کند.

XS
SM
MD
LG