لینک های دسترسی

Breaking News

موقف ترمپ بر اخراج مهاجرین غیر قانونی و سود زندان‌های خصوصی


حدود ۳۴ هزار مهاجر غیر قانونی در توقفگاه های امریکا به سر می برند و منتظر اخراج از ایالات متحده می باشند.

تعهد دونالد ترمپ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده مبنی بر اخراج میلیون ها مهاجر غیر قانون از امریکا و انتخاب جف سیشنس، به حیث لوی سارنوال ادارۀ آقای ترمپ، ممکن موجب عواید بزرگ برای صنعت زندان های شخصی در این کشور گردد.

به باور شماری از تحلیلگران، جمعیت زندانیان در ادارۀ آقای ترمپ ممکن افزایش یابد. این در حالیست که در طی حدود یک دهۀ گذشته، جمیعت زندانیان در ایالات متحده، سیر نزولی خود را طی می کرد و در ماه آگست امسال، ادارۀ باراک اوباما اعلام کرد که استفاده از برخی زندان های خصوصی را متوقف خواهد کرد.

به تعقیب آن، وزارت عدلیه ایالات متحده گفت که در مقایسه با زندان های که از سوی حکومت مدیریت می شود، زندان های سکتور خصوصی از لحاظ امنیتی با مشکلات بیشتر مواجه است.

زندان های خصوصی که توسط ادارۀ مهاجرت و گمرک مورد استفاده قرار می گرفت، شامل تغییر پالیسی در این مورد نمی گردید. اما مقامات حکومت فدرال گفتند که آنان در حال بررسی متوقف کردن فعالیت اماکنی است که برای مهاجرین، اختصاص یافته است و توسط قرار دادیان، مدیریت می گردد.

اما دونالد ترمپ در جریان مبارزات انتخاباتی تاکید کرد که سیستم زندان در ایالات متحده با آشفتگی مواجه است و از زندان های خصوصی حمایت خواهد کرد.

آقای ترمپ در جریان مبارزات انتخاباتی اش به وضاحت گفت که زندان های خصوصی نسبت به زندان های که توسط حکومت مدیریت می گردد، از موثریت بهتر بر خوردار اند. اما در آن زمان، آقای ترمپ در مورد اینکه بالای سیستم زندان های فدرال چه اتفاق خواهد افتاد، ابراز نظر نکرد.

در حال حاضر، ادارۀ مهاجرت و گمرکات امریکا، حدود سی و چهار هزار مهاجر را در اختیار دارد و آنان منتظر اخراج از ایالات متحده می باشند.

از مجموعۀ ۸۰ توقیفگاهی که در اخیتار ادارۀ مهاجرت و گمرکات قرار گرفته است، ۴۶ آن توسط سکتور خصوصی مدیریت می گردد و به گفتۀ مقامات این اداره، ۷۳ در صد توقیف شدگان در توقیفگاه های خصوصی نگهداری می شوند.

مراکز توقفگاه ها برای مهاجرین برای شرکت سکتور خصوصی بسیار پر منفعت است، زیرا آنان از هر بستر زندانی، پول هنفگت به دست میاروند.

اما به گفتۀ باب لیبال، رئیس یک سازمان غیر حکومت که در راستای کاهش میزان حبس زندانیان فعالیت می کند، آنچه در این راستا برای سکتور خصوصی خوب است، برای این کشور خوب نیست.

در حال حاضر، بیش از یازده میلیون مهاجرین غیر قانونی در سراسر ایالات متحده به سر می برند و اکثر آنان شهروندان مکسیکو می باشند. آقای ترمپ در جریان مبارزات انتخاباتی اش همچنین گفته بود که در صورت پیروزی در انتخابات، دیواری را در امتداد مرز با مکسیکو اعمار خواهد کرد و حکومت مکسیکو را وادار به پرداخت هزینۀ آن خواهد کرد.

  • 16x9 Image

    خالد مفتون - واشنگتن

    خالد مفتون، به عنوان تهیه کننده گزارش های تحلیلی و گوینده خبر، کارش را از ابتدای سال ۲۰۱۴ در رادیو صدای امریکا در واشنگتن آغاز کرد. خالد پیشتر از این، حدود ۱۰ سال در رسانه های بین المللی مختلف به شمول خبرگزاری آلمان درکابل و رادیو آزادی در پراگ کار کرده بود. خالد مفتون سند لیسانس حقوق و علوم سیاسی را از دانشگاه کابل دریافت کرده و سند ماستری را در رشته مدیریت عامه از انستیتوت مطالعات بین المللی مونتری کالیفرینای امریکا کسب کرده است.

XS
SM
MD
LG