لینک های دسترسی

Breaking News

توقف موقت فرمان رئیس جمهور توسط یک محکمۀ فدرال نیویارک


جمعی از مظاهره کنندگان در میدان هوایی نیویارک

یک محکمۀ فدرال نیویارک، شنبه شب توقف موقت فرمان اجرایی ترمپ را صادر کرده، مانع برگشت دادن افرادی شد که پس از نشست طیارۀ حامل شان در میدان هوایی نیویارک توسط پولیس بازداشت شدند.

پس از بازداشت این افراد باوجود داشتن ویزۀ با اعتبار، جمع کثیری از مردم در بیرون ساختمان میدان هوایی کینیدی در نیویارک جمع شده و خواهان رهایی افراد بازداشت شده شدند.

گزارش ها از مقامات مسوول نشان می دهد که کم از کم ۱۷۰ تن پس از امضای فرمان منع دخول مسلمانان از هفت کشور عمدتاً مسلمان نشین توسط دونالدترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده به روز جمعه، بازداشت شده اند.

آقای ترمپ شام شنبه در قصر سفید گفت که این اقدام وی علیه مسلمانان نبوده و به بسیار خوبی انجام خواهد شد و شما شاهد آن در میدان هوایی و سایر جا ها خواهید بود.

در میدان های هوایی نیویارک، واشنگتن، سان فرانسیسکو و سایر شهرها، جمع کثیری از اعتراض کنندگان جمع شده بودند. وکلای مدافع، اکثر آنان از اتحادیۀ آزادی های مدنی امریکا نیز به میدان های هوایی آمده و به بازداشت شدگان در میدان هوایی و هر آنکه باید از ایالات متحده دوباره برگشتانده می شدند، پیشنهاد مشوره دهی دادند.

از جانب دیگر، خانواده های آن افرادیکه براساس فرامین و قوانین جدید نمی توانند وارد ایالات متحده گردند نیز در حالت پریشانی و بی تکلیفی به سر می برند.

هزاران نفر در میدان هوایی نیویارک نعره سر داده و حمایت شان را با پناهجویان، "محبت نه نفرت" ابراز داشته و لوحه های در دست داشتند که پالیسی های رئیس جمهور جدید ایالات متحده را محکوم می کرد.

براساس فرمان اجرایی رئیس جمهور امریکا، شهروندان سوری تا مدت زمان نامعلومی وارد ایالات متحده شده نمی توانند. اما افراد دارای ویزه و یا قبول شده به حیث پناهجو از کشور های ایران، عراق، سومالیا، یمن، لیبیا و سودان نمی توانند تا 90 روز وارد ایالات متحده گردند که در این میان افراد دارای کارت اقامت دایمی یا "گرین کارت" را نیز شامل می گردد.

XS
SM
MD
LG