لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: 'مهاجرین غیرقانونی را اخراج میکنم'


جریان ملاقات دانلد ترمپ با رئیس جمهور مکیسکو

یک روز پس از ملاقات دانالد ترمپ همراه با رئیس جمهور مکسیکو، آقای ترمپ اظهارات تندی را ایراد کرده گفت که در صورت راه یافتن به قصر سفید، همه افرادی را که در این کشور به گونه غیر قانونی زندگی می کنند، اخراج خواهد کرد.

دانالد ترمپ در سخنرانی عمدۀ خود پیرامون پالیسی مهاجرت در ایالت ارِزونا به یک سلسله اهداف مهم اش اشاره کرده و گفت که در مرز کشورش با مکسیکو دیواری به درازی ۳۲۰۰ کیلومتر احداث می کند.

او گفت:"مکسیکو صد فیصد هزینه احداث دیوار را خواهد پرداخت. آنها تا حال نمی دانند اما آنان این هزینه را می پردازند. آنها مردمان عالی و رهبران عالی اند اما هزینۀ احداث دیوار را خواهند پرداخت."

در واکنش به اظهارت دانالد ترمپ، انرکیو پینا نیتو، رئیس جمهور مکسیکو گفت که طرح های پیشنهادی دانالد ترمپ یک تهدید برای کشورش می باشد.

او افزود:"بدون شک، ازمیان شماری از نامزدان حزب جمهوریخواه، طرح های پیشنهادی ترمپ تهدیدی را به مکسیکو به بار آورده است. خطر واقعی برای آینده و پشرفت ها در مکسیو دیده می شود و از این خاطر منحیث رئیس جمهور این کشور، با ادعاهای روبه رو استم که روی آن مخالفت داریم و من به این باورم که آنان اهمیت روابط مکسیکو با ایالات متحده را درک نمی کنند."

این مقام ارشد مکسیکو گفت که سادترین راه این است تا هیچ کار نکرده اما باور داشته باشد که بر آقای ترمپ تاکید شود تا روابط میان ایالات متحده و مکسیکو را درک کند.

رای امریکاییان مکسیکویی تبار برای یک نامزد ریاست جمهوری در ایالات متحده امریکا نقش تعین کننده ای را ایفا می کند.

XS
SM
MD
LG