لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ به مهاجرین جوان فرصت کسب شهروندی امریکا را می‌دهد


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده در مصاحبه‌ای با شبکهٔ تلویزیونی تیلیموندو گفت که به زودی یک فرمان اجرایی را امضا خواهد کرد که بر اساس آن به مهاجرینی که در کودکی به گونه غیرقانونی وارد ایالات متحده شده اند، فرصت کسب تابعیت این کشور را فراهم می‌سازد.

اما سخنگوی قصر سفید پس از این مصاحبه با نشر اعلامیه‌ای گفت که این فرمان مصوونیت برای این مهاجرین را در بر نخواهد داشت.

در این اعلامیه آمده است که این فرمان اجرایی یک سیستم مهاجرت بر اساس شایستگی را ایجاد خواهد کرد و رییس جمهور روی یک راه حل قانونی با کانگرس کار خواهد کرد؛ راه حل که کسب تابعیت، امنیت قوی مرزی و اصلاحات دایمی مهاجرت بر اساس شایستگی شامل آن خواهد بود.

ادارهٔ رییس جمهور ترمپ، پیش از این تلاش کرده بود سیستم حفاظت از این مهاجرین را خاتمه بخشد که در زمان ریاست جمهوری براک اوباما ایجاد شده و بیش از ۷۰۰ هزار مهاجر غیرقانونی را در امریکا حفاظت می‌کند.

اما تدکروز، سناتور جمهوریخواه این طرح آقای ترمپ را به انتقاد گرفته و در یک تویت نوشته است که رییس جمهور صلاحیت قانونی برای ایجاد فرصت کسب تابعیت از طریق فرمان اجرایی را ندارد.

کانگرس ایالات متحده در جریان سال‌های اخیر چندین بار تلاش کردند اصلاحات همه جانبه را در سیستم مهاجرت این کشور تصویب کنند اما به دلیل اختلافات میان پیشنهادات جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها، موفق به انجام این کار نشدند.

XS
SM
MD
LG