لینک های دسترسی

Breaking News

احتمال منع استفاده از اپلکیشن تیک‌تاک در امریکا


قصر سفید می‌گوید که در لابلای تنش‌ها میان بیجنگ و واشنگتن، انتظار می‌رود دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده در برابر اپلکیشن‌های تیک‌تاک و وی‌چت قاطعانه عمل کند.

پیترن وارو، مشاور امور تجاری رییس جمهور ترمپ در مصاحبه با فاکس نیوز گفت که مردم امریکا باید بدانند معلوماتی که در این اپلکیشن‌ها جمع می‌شود مستقیماً به سرورهای نظامی و حزب کمونست چین می‌رود.

او گفت که از این اپلکیشن‌ها می‌شود برای سرقت ملکیت‌های معنوی استفاده شود.

اپلکیشن تیک‌تاک که به سرعت‌ رشد می‌کند مربوط گروه بیتی‌دانس چینی است که در سراسر جهان در حدود یک میلیارد کاربر دارد.

تیک‌تاک گزارش‌ها در مورد شریک کردن معلومات کاربران با بیجینگ را رد کرده و گفته است که یک شهروند امریکایی در سطح رهبریت امور این اپلکیشن قرار دارد.

اپلکیشن وی‌چت ملکیت شرکت تین‌سینت است که بیش از یک میلیارد کاربر دارد و در چین از آن بیشتر استفاده می‌شود، اما تیک‌تاک در چین قابل دسترس نیست.

دونالد ترمپ هفتهٔ گذشته گفت که منع استفاده از اپلکیشن تیک‌تاک را بررسی می‌کند تا به نحوی چین را برای همه‌گیری کروناویروس توبیخ کرده باشد.

رییس جمهور امریکا در گذشته گفته بود که کروناویروس از یکی از لابراتوارهای چین به بیرون سرایت کرده و آن کشور را به گزارش ندادن به موقع در این مورد متهم کرده است.

این در حالی است که قانونگذاران امریکایی نیز با اظهار نگرانی گفته اند که بر اساس قوانین چین، شرکت‌های داخلی باید در بخش کارهای استخباراتی با حزب حاکم کمونیست چین، همکاری داشته و از آن حمایت کنند.

تیم‌های انتخاباتی حزب دموکرات نیز به اعضای خود توصیه کرده اند که وسایلی که برای کار رسمی از آن استفاده می‌کنند، از اپلکیشن تیک‌تاک استفاده نکنند.

شرکت پژوهشی ای‌مارکیتر تخمین کرده است که تیک‌تاک بیش از ۵۲ میلیون کاربر در ایالات متحده دارد.

هند که شمار زیادی از کاربران تیک‌تاک را دارد، به تازگی استفاده از تیک‌تاک و ۵۸ اپلکیشن دیگر چینی را پس از آن منع کرد که ۲۰ تن از نظامیان هندی توسط نیروهای چینی کشته شدند.

XS
SM
MD
LG