لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ خواستار راه حل صلح آمیز سیاسی در افغانستان است


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا، با ارسال نامه‌ای به محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان، روز استرداد استقلال افغانستان را به رئیس جمهور و مردم آن کشور مبارکباد گفته است.

هارون چخانسوری، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، گفته است که آقای ترمپ در این نامه رهبری حکومت وحدت ملی را به خاطر "تعهد شان در راستای صلح، امنیت و اقتصاد پایدار" ستوده است.

با آنکه قصر سفید در مورد ارسال این پیام تبریکی تا کنون چیزی نگفته است، آقای چخانسوری بخش هایی از پیام این نامه را در فیسبوک و تویتر خود نشر کرده است.

سخنگوی رئیس جمهور افغانستان نگاشته است که آقای ترمپ در این نامه "تفاهم سیاسی صلح آمیز را تعهد مشترکی" عنوان کرده است که هر دو کشور – ایالات متحده و افغانستان – با هم بسته است.

رئیس جمهور ترمپ همچنان، به نوشتۀ آقای چخانسوری، ابراز امیدواری کرده است که با تامین صلح در افغانستان روابط ایالات متحده با این کشور عمیق تر و گسترده تر خواهد شد.

از سوی دیگر، وزارت خارجۀ ایالات متحده نیز ضمن ارسال پیام تبریکی به مناسبت ۹۹ مین سالروز استرداد استقلال افغانستان "عزم و ارادۀ افغان‌ها را برای داشتن آیندۀ صلح آمیز و مرفه" ستایش کرده است.

در این پیام آمده است که ایالات متحده از تلاش‌های حکومت افغانستان در راستای تامین صلح، مبارزه با دهشت افگنی، تقویت حکومتداری دیموکراتیک از ورای برگزاری انتخابات شفاف و قابل اعتماد، پشتیبانی قاطع می‌کند.

XS
SM
MD
LG