لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ به شبکه‌های اجتماعی هشدار داد


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا روز چهارشنبه ۲۷ می (هفتم جوزا) شبکه‌های اجتماعی را به دخالت در امور انتخابات ریاست جمهوری امریکا متهم کرد و هشدار داد که این شبکه‌ها را تنظیم‌ می‌کند یا از کار می‌اندازد.

درست یک‌روز پیشتر، تویتر به یکی از تویت‌های آقای ترمپ در مورد آرای پستی در انتخابات ریاست جمهوری امریکا برچسپ اخطاریه زد و امکان درست سنجی تویت رییس جمهور ترمپ را فراهم کرد.

آقای ترمپ در این تویت ادعا کرده است که در صورت ارسال برگه‌های رای از طریق پست، صندوق های پستی سرقت، برگه‌ها جعل، چاپ و حتا به گونۀ تقلبی امضا خواهد شد.

تویتر در پایان این تویت آقای ترمپ برچسپ "حقایق مرتبط به رای پستی را دریافت کنید" را اضافه کرد که کاربران را به مطالب خبری در بارۀ این ادعای رییس جمهور ترمپ رهنمایی می‌کند.

آقای ترمپ روز چهارشنبه بار دیگر بدون ارایۀ مدارک، در دو تویت پیهم اصرار کرده است که آرای پستی زمینۀ تقلب، جعل و دزدی آرا را فراهم می‌کند.

او در یکی از این تویت‌ها نوشته است: "جمهوریخواهان حس می‌کنند که رسانه‌های اجتماعی به کلی صدای محافظه‌کاران را خفه می‌کنند. ما قویاً آنان را تنظیم یا مسدود خواهیم کرد".

متصدیان تویتر و فیسبوک تا کنون در مورد هشدار اخیر آقای ترمپ واکنشی نشان نداده اند، اما اسهام این شرکت‌ها پس از تویت رییس جمهور ترمپ نزول یافت.

رییس جمهور ترمپ با بیش از ۸۰ میلیون دنبال کننده و افزون بر ۵۲ هزار تویت، یکی از فعال‌ترین رهبران جهان در تویتر است. او گاهگاهی تصامیم بسیار مهم خود را از طریق تویتر اعلام می‌کند.

شبکۀ تویتر در سال‌های اخیر، همواره زیر انتقاد بوده است که چرا در برابر نشر "معلومات نادرست" از تویتر دونالد ترمپ، آرام نشسته و اقدام نمی‌کند.

XS
SM
MD
LG