لینک های دسترسی

Breaking News

احتمال تقرر وفاداران ترمپ در پست های بلند


تازه ترین گزینه های دونالد ترمپ رئیس جمهور منتخب ایالات متحده برای پست های عالی اداره ریاست جمهوری اش شامل برخی از وفادارترین حامیان اش در دوران مبارزات انتخاباتی اش می باشد.

برخی از این مردان که برای کار با رئیس جمهور آینده امریکا معرفی شده اند جنجال هایی را به خاطر بیانات تحریک کننده تند شان برانگیخته است.

مردی که مشاور امنیت ملی دونالد ترمپ خواهد بود، جنرال مایکل فلن است. او نخستین پشتیبان کاندیداتوری ترمپ در انتخابات مقدماتی بین جمهوریخواهان بود.

فلن که زمانی متخصص استخبارات نظامی بود، شخص ارشد ترمپ در موضوعات امنیت بین المللی بوده و غالبا نقش رد کننده را داشت و در تویت های می نوشت که "ترس از مسلمانان عقلانی است."

به گفته جنرال فلن: "اسلام یک ایدیولوژی سیاسی است. ایدیولوژی سیاسی است. این آیده لوژی سیاسی عقب نام دین پنهان شده است. "

استخبارات

ترمپ قبلاً درمورد تصویب شکنجه برای کسب اطلاعات صحبت کرده بود، و گزینه اش برای پست ریاست اداره استخبارات مرکزی ایالات متحده یا سی آی ای، مایک پامپئو، عضو کانگرس است. مایک پامپئو از رد تکنیک های به اصطلاح "بازجویی پیشرفته" در قبال مظنونین دهشت افگنی توسط اداره ریاست جمهوری اوباما انتقاد کرده است.

در همین حال، یکی از اولین سناتورانی که آقای ترمپ را حمایت کرد برای پست وزارت عدلیه بعدی امریکا معرفی شده است. جف سیشنز مثل ترمپ درباره پناهجویان مسلمان محتاط است. " اگرشما به بررسی سوانح شخصی فرد به قدر کافی قادر نباشید، متاقضیان را بازجویی کنید، اگر شما قادر به انجام این کار نباشید، آن وقت شما یک عده افراد مشخصی را که گرایش دهشت افگنی دارند اجازه ورود خواهید داد."

مهاجرین

سناتور جمهوریخواه جف سیشنز مدت طولانی است که مخالف تند مهاجرت غیرقانونی است. "چه کسی حق بیشتر کار در این کشور را دارد؟ یک مهاجر غیرقانونی، یک فرد دارای کارت اقامت دائمی یا یک شهروند امریکایی یا فردی که به طور غیرقانونی وارد کشور شده است."

دونالد ترمپ مثل هر رئیس جمهور منتخبی خود را با افرادی احاطه کرده است که دیدگاه خودشان را شریک می سازد. گروه هایی که مخالف ترمپ استند از انتخاب های وی انتقاد دارند.

مرکز حقوقی فقر در جنوب کشور از آقای سیشنز انتقاد دارد که او خود را با کسانی همسو قرار داده که اندیشه اسلام هراسی دارند و با گروه های نژادپرستی یک طرف شده است.

در همین حال، دموکرات ها خوی و خاصیت آقای فلن را زیر سوال می برند. ادم اسکیف، نماینده دموکرات در مجلس نمایندگان می گوید: "فلین فردی مناسب برای غور با ملاحظه درباره موضوعات نیست. این مرد کسی است که غالبا از کنترول خارج می شود و قضاوت های ناگهانی درمورد چیزهایی می گیرد که ممکن آن ر کاملا درک نکند."

رنس پریبوس، فردی که قرار است رئیس دفتر دونالد ترمپ در قصر سفید شود، از معرفی همه این گزینه های فعلی دفاع می کند. "آنها هرآنچه در توان داشته باشند برای حراست و مصوون نگه داشتن کشورمان در داخل و خارج هر روزی که صبح بیدار می شوند، انجام خواهند داد."

سیشنز و فلین در استماعیه مجلس سنا برای کسب تاییدیه حاضر خواهند شد. سناتور دموکرات چاک اسکومبر در صحبت با یک برنامه ویژه تلویزیون ای بی سی امریکا گفت: " تنها چیز منصفانه این است که سوال های زیاد و سوال های دقیق در جلسه استماعیه پرسیده شود و بعد از آن نظر داده شود."

اما دموکرات های اقلیت قادر به توقف نامزدان ترمپ برای پست های اداره ریاست جمهوری آینده نخواهند بود. جمهوری خواهان در زمان ریاست جمهوری بارک اوباما برای انتخاب وزرای مهم مخالفت کرده بودند و از خود مانور نشان دادند.

گزارش: صدای امریکا

برگردان: محمد احمدی

XS
SM
MD
LG