لینک های دسترسی

Breaking News

آمادگی سوریه به تحول مقدس برای جانشینی اسد


رجب طیب اردغان، صدراعظم ترکیه، از یک کمپ در شهر آقچه قلعه واقع در ولایت سنلورفا ترکیه که پناهنده گان سوری در آنجا زندگی می کنند دیدن نمود. وی طی خطابه به پناهنده گان سوری گفت:

" ایجاد تحول و یا تولد هر پدیده مقدس دردناک است و اکنون سوریه برای یک تحول مقدس آمادگی می گیرد، تحولی که تمام مردم سوریه قدرت را بدست گیرد."

اردغان در حالی سخنرانی می کرد که مواز الخطیب، رهبر انتلاف ملی مخالف حکومت سوریه، که از طرف جوامع بین المللی به رسمیت شناخته شده، در کنار وی ایستاده بود.

در حدود ۱۵۰ هزار پناهنده سوری، که بخاطر جنگ کشور شان را ترک کرده اند، در کمپ های پناهندگی ترکیه زیست می کنند.

انقره قبلا گفته بود برای ترکیه مشکل خواهد بود که بیشتر از یکصد هزار پناهنده را پناه دهد اما تا کنون به کمک های خود ادامه داده است بدون اینکه معیاری تعین کند.

ترکیه، که زمانی متحد نزدیک سوریه بود، بخاطر سرکوبی های خشونتبار رژیم اسد علیه مظاهره کنند گان ضد حکومت، شدیدا با رژیم بشار الاسد مخالفت کرده و از پناهنده گان و مخالفین حکومت پشتیبانی کرده است.

شهر آقچه قلعه بر علاوه اینکه برای مهاجرین مکان تهیه نموده از خشونت های سوریه و گلوله باری ها آنسوی سرحد متضرر گردیده است.

در ماه اکتوبر 5 فرد ملکی ترکی در جریان شلیک توپخانه بر یک منزل در آقچه قلعه کشته شد.

با وجودیکه صلیب سرخ در اکثر کمپ ها بخاری های برقی سیار کمک کرده و روز سه وقت نان گرم برای پناهنده گان توزیع می کند، نگرانی موجود است که هوای سرد و باران ها ممکن مشکلات را برای پناهنده گان خلق کند.
XS
SM
MD
LG