لینک های دسترسی

Breaking News

اردغان: هدف عملیات بعدی ما، شهر تل رفعت سوریه است


ترکیه پس از اعلان پیروزی کامل در شهر عفرین سوریه، هدف آیندۀ عملیات نظامی خود را اعلام کرد. رجب طیب اردغان، رئیس جمهور ترکیه، امروز گفت که هدف بعدی آنان، شهر تل رفعت در نزدیکی عفرین است.

ترکیه به روز یکشنبه اعلان کرد که نیروهایش، پس از عملیات تهاجمی، کنترول کامل منطقه عفرین را بدست گرفته اند.

در همین حال، هلال احمر ترکیه به توزیع کمک های اضطراری برای ساکنان تحت تاثیر جنگ آغاز کرده است. کریم کینیک، یک مسئول هلال احمر ترکیه، میگوید که کارمندان آنان عرضۀ خدمات عاجل طبی را اولویت داده و نیز مشغول کار برای حل مشکل آب در منطقه اند تا روند زندگی به حال عادی برگردد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت که مبارزه علیه مناطق تحت کنترول کرد ها در سوریه ادامه خواهد یافت. اردغان افزود: "به خواست خدا، ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که این عملیات درمدت کوتاهی پس از بدست آوردن کنترول تل رفعت، پیروز شود."

قبلا دولت ترکیه همچنین اعلام کرده بود که حرکت به جانب منبیج، یک شهر دیگر سوریه نیز شامل این عملیات است، جایی که در آن نیروهای ایالات متحده به ساکنان محل اطمینان داده است که آن شهر از طریق هوا بمباردمان نخواهد شد.

ملیشه های کرد در پیشبرد تلاش های ایالات متحده برای شکست گروه داعش در سوریه و بخش هایی از عراق در خط مقدم جبهه قرار دارند. اردوغان ادعا می کند که آنها وابسته به حزب کارگران کردستان، PKK و تهدیدی برای ترکیه اند.

همزمان با اعلام پیروزی کامل ترکیه در شهر عفرین سوریه، معترضان در چندین شهر اروپایی، اشغال عفرین از سوی ترکیه را محکوم کردند.

سازمان ملل متحد می گوید تقریباً ۱۷۰۰۰۰ غیرنظامی طی حملات ترکیه، ازعفرین فرار کرده اند. بسیاری از آنها به تل رفعت پناه برده اند، جایی که هدف بعدی ترکیه در سوریه است.

XS
SM
MD
LG