لینک های دسترسی

Breaking News

کشته‌شدن '۲۸ منسوب امنیتی افغان' در کندز، بلخ و تخار


مقام‌های امنیتی افغان از کشته‌شدن ۲۸ نظامی افغان در حمله‌های طالبان در ولایت‌های کندز، بلخ و تخار خبر داده اند.

یک مقام محلی در ولایت کندز که نخواست نامش گرفته شود، روز چهارشنبه اول جنوری (۱۱ جدی) به صدای امریکا گفت که در درگیری نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولسوالی دشت ارچی آن ولایت ۱۳ منسوب امنیتی افغان، به شمول سربازان اردو و پولیس محلی کشته شده اند.

فوزیه یفتلی، منشی شورای ولایتی کندز نیز کشته شدن ۱۳ منسوب امنیتی افغان را در ولسوالی دشت ارچی آن ولایت تایید کرده و گفته است دو نظامی دیگر افغان در این رویداد زخمی شده اند.

اما پولیس کندز تنها کشته شدن دو منسوب امنیتی را تایید کرد.

انعام‌الدین رحمانی، سخنگوی پولیس کندز گفت: "طالبان ساعت دو شب حمله کردند، دو نفر نیروهای پولیس محلی کشته شده و دیگر نیروها تلفات دارند؛ اما جزییات‌اش برایم دقیق معلوم نیست".

از سویی هم مقام‌های محلی در ولایت بلخ در شمال افغانستان می‌گویند که جنگجویان طالبان نیمه‌های شب گذشته بر یک پوسته نیروهای امنیتی که برای تامین امنیت شاهراه ولایت بلخ موظف بودند، حمله کرده که در این درگیری‌ها هشت سرباز پولیس جان باخته اند.

فواد صالح، فرمانده پولیس شاهراه ولایت بلخ روز چهارشنبه اول جنوری (۱۱ جدی) به صدای امریکا گفت: "شب گذشته طالبان بالای یک پوسته شاهراه در قریه بابه ‌یوسف در ولسوالی بلخ حمله ‌گروهی انجام دادند که در این رویداد هشت نیروی پولیس کشته شده است."

طالبان با تایید این خبر گفته اند که این حمله توسط افراد نفوذی این گروه صورت گرفته که برعلاوۀ تلفات به نیروهای افغان، شماری از تجهیزات و سلاح‌های آنان را با خود برده اند.

عادل شاه عادل سخنگوی پولیس بلخ به صدای امریکا گفت که طالبان پس از این رویداد از ساحه فرار کرده و نیروهای تازه نفس در این محل جابجا شده اند.

هم‌زمان با این جواد هجری سخنگوی والی تخار گفته است که که نیمه‌های شب گذشته طالبان بر پوسته‌های امنیتی در ولسوالی درقد این ولایت حمله ‌کرده که در این حمله طالبان، هفت نظامی افغان و ۱۱ جنگجوی طالبان کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG