لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان هفتۀ گذشته ۲۱ غیرنظامی را کشتند – حکومت افغانستان


شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرده است که در یک هفته گذشته، ۲۱ غیرنظامی توسط جنگجویان طالبان کشته و ۳۰ تن دیگر زخمی شده اند.

این شورا روز شنبه ۲۷ جون (هفتم سرطان) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که این افراد در ۱۴ ولایت این کشور قربانی حملات طالبان شده اند.

به گفته این شورا طالبان به گونۀ "هدفمند به کشتار غیرنظامیان در افغانستان" ادامه داده و در هفته گذشته بیشترین رقم تلفات غیرنظامیان در ولایت تخار اتفاق افتاد.

بر اساس معلومات شورای امنیت ملی افغانستان، طالبان در هفته اخیر تنها در ولایت تخار، ۱۲ غیرنظامی را کشته و هفت تن دیگر را زخمی کرده اند.

این شورا افزوده است که این افراد در اثر انفجارهای ماین‌های جاسازی شدۀ طالبان و درگیری‌های مستقیم آنان کشته و زخمی شده اند.

در اعلامیۀ شورا امنیت ملی همچنان آمده است: "توقف تلفات غیرنظامیان و کاهش خشونت‌ها یکی از خواست‌های اساسی مردم، دولت جمهوری اسلامی افغانستان و جامعه جهانی در بحبوحه تلاش‌های صلح می‌باشد."

حکومت افغانستان تداوم تلفات غیرنظامیان را عمل غیر انسانی، اسلامی و مخالف تمام موازین جنگی دانسته و از گروه طالبان خواسته است که "باید هر چه زوتر از کشتن مردم مسلمان و بی‌دفاع افغان دست بکشند."

حکومت افغانستان از چندی به اینسو هر هفته ارقام تلفات غیرنظامیان افغان را نشر می‌کند، اما گروه طالبان تا اکنون در این مورد اظهار نظر نکرده است.

XS
SM
MD
LG