لینک های دسترسی

Breaking News

دو مرد افغان در امریکا به اتهام تجاوز جنسی و خشونت خانوادگی زندانی شدند


دو مرد افغان که به تازگی از افغانستان منتقل و به پایگاه نظامی مک‌کوی در ایالت ویسکانسن امریکا جابجا شده بودند، یکی به ارتکاب تجاوز جنسی بر افراد زیر سن و دیگری به ارتکاب خشونت خانوادگی متهم شناخته شده اند.

بر اساس اتهامنامه‌ای که ناوقت چهارشنبه ۲۲ سپتمبر (۳۱ سنبله) در وبسایت وزارت عدلیۀ ایالات متحده نشر شد، بحرالله نوری که ۲۰ سال عمر دارد به چندین مورد تجاوز جنسی متهم شناخته شده است.

در این اتهامنامه آمده است که بحرالله نوری به یک مورد تجاوز با استفاده از زور بر یک فرد زیر سن، سه مورد دست داشتن در تجاوز جنسی بر یک فرد زیر سن و یک مورد استفاده از زور متهم شناخته شده است. گفته شده است که قربانیان همه زیر سن ۱۶ سال بوده اند.

محمد هارون عماد، دیگر پناهجوی تازه وارد افغان که ۳۲ سال عمر دارد و وی نیز با خانواده‌اش در پایگاه نظامی مک‌کوی مستقر شده است، به خشونت خانوادگی و خفه کردن همسرش متهم شده است.

هر دو متهم به تاریخ ۱۶ سپتمبر به محکمه احضار شدند و اکنون در زندان ناحیۀ دن در ایالت ویسکانسن زندانی اند. قرار است جلسۀ دوم محاکمۀ این دو متهم امروز ۲۳ سپتمبر (اول میزان) برگزار شود.

در صورت ثابت شدن تمام موارد اتهامات وارده، نوری به حد اقل مجازات ۳۰ سال زندان و حد اکثر مجازات حبس ابد محکوم خواهد شد. به همین ترتیب عماد نیز در صورت اثبات جرم، به حد اکثر ده سال زندان محکوم خواهد شد.

در اتهامنامه آمده است که پس از بررسی‌های ادارۀ تحقیقات فدرال یا اف بی آی و ادارۀ پولیس پایگاه مک‌کوی، این دو مرد تازه وارد افغان متهم شناخته شده اند.

XS
SM
MD
LG