لینک های دسترسی

Breaking News

دو سرباز اردوی ملی در حملۀ هوایی در ارزگان کشته شد


مقام‌های ولایتی ارزگان می‌گویند، طیاره‌های نیروهای هوایی بر اساس معلومات نادرست، در نزدیکی یک مرکز اردوی ملی بمباری کرده اند که در نتیجه دو سرباز کشته شدند.

این رویداد شب گذشته در ساحۀ کوتوال‌ها در یک کیلومتری شمال‌شرق شهر ترینکوت به وقوع پیوسته است.

دوست‌محمد نایاب، سخنگوی والی ارزگان به رادیو آشنا صدای امریکا گفت که یک هیأت نظامی افغان، برای بررسی رویداد به محل رفته اند.

آقای نایاب گفت "اداره‌های امنیتی معلومات کشفی داشتند که در مکتب کوتوال‌ها جنگجویان مسلح جابه‌جا شده اند؛ زماین که نیروهای زمینی اردوی ملی با یک دقیقه تفاوت به ساختمان مدرسه رسیدند، مخالفان مسلح ساحه را ترک کرده بودند و در بمباران هوایی بر مکتب، شش سرباز اردو زخمی شدند".

یک داکتر نوکریوال شفاخانۀ ولایتی ترینکوت که خواست نامی از وی برده نشود، به صدای امریکا گفت، دو تن از زخمیانی که از محل رویداد به این شفاخانه انتقال یافته بودند، جان باختند و دو تن دیگر به دلیل شدت جراحات به میدان هوایی کندهار جهت تداوی فرستاده شدند.

نیروهای مشترک افغان در بخش شمال و شمال‌شرقی ترینکوت مرکز ولایت ارزگان، عملیات نظامی "خالد" را آغاز کردند که هدف آن، پاکسازی حومۀ شهر ترینکوت از وجود شورشیان مسلح خوانده شده است.

جنرال غلام حضرت، فرمانده لوای اردو در یک نشست خبری گفت، در عملیات نظامی ترینکوت، طیاره‎‌های "سوپرتکانو" قوای هوایی نقش عمده دارد و مخالفان مسلح را از مناطق زیادی مجبور به عقب‌نشینی ساخته است.

XS
SM
MD
LG