لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار در کندز دو کشته و یازده زخمی بر جاگذاشت


پولیس می گویند مواد انفجاری دریک موتر جا به جا شده بود که ساعت ۹:۳۰ بجه صبح امروز در نزدیک شفاخانه قندوز انفجار داده شد.

انفجاری در نزدیک شفاخانه حوزه یی ولایت کندز دو غیر نظامی کشته و ۱۱ تن دیگر زخم شدند. مواد انفجاری در یک موتر جا به جا شده بود.

سید سرور حسینی سخنگوی قوماندانی امنیه کندز به صدای امریکا گفت که این انفجار حوالی ساعت نه و نیم صبح امروز رخ داده است که در نتیجۀ آن یک زن و یک مرد کشته شدند.

مسوولان شفاخانه حوزه یی ولایت کندز نیز گفته اند که به تعداد ۱۱زخمی این رویداد به این شفاخانه منتقل شدند که وضعیت یک تن آنها وخیم گزارش شده است.

تا اکنون مسوولیت این انفجار را کدام گروهی به عهده نگرفته است.

ازسوی دیگر یک قوماندان محلی در ولسوالی درزاب جوزجان شب گذشته در نتیجه انفجار ماین جان باخت.

پولیس جوزجان می گوید که ماین در منزل معاون عبدالغنی یکی از قوماندانان پیشین حزب جنبش جابه جا شده بود که از راه دور کنترول می گردید.

عبدالمنان روفی آمر عملیاتی نیرو های پولیس جوزجان می گوید که در نتیجه انفجار این قوماندان با دو تن دیگر کشته شده اند.

او افزود که ماین توسط مخالفین حکومت در مهمانخانه قوماندان عبدالغنی جاسازی شده بود و ساعت ده شب گذشته انفجار داده شد و در این رویداد قوماندان عبدالغنی ،پسر و یک محافظ این قوماندان جان باخته اند.

گفته میشود که دو محافظ دیگر این قوماندن دراین رویداد زخمی برداشته اند. تا هنوز هیچ فرد یا گروهی مسوولیت این حادثه را به عهده نگرفته است.

عبدالغنی یکی از قوماندانان مشهور حزب جنبش در ولسوالی درزاب ولایت شمالی جوزجان بود که اخیرا در نبرد خیزش های مردمی علیه گروه طالبان در این ولایت میجنگید.

XS
SM
MD
LG