لینک های دسترسی

Breaking News

دو مأمور قنسولگری پاکستان در ننگرهار ناپدید شده اند


این مأمورین می‌خواستند زمینی از مسیر تورخم به پشاور بروند

مقامات امنیتی در ولایت ننگرهار می‌گویند که دو کارمند نمایندگی سیاسی پاکستان در ولایت ننگرهار ناپدید شده اند.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به صدای امریکا گفت این رویداد صبح روز جمعه در مسیر تورخم – جلال‌آباد زمانی به وقوع پیوسته است که دو کارمند قونسلگری پاکستان مستقر در جلال‌آباد می‌خواستند از طریق بندر تورخم به پاکستان بروند.

سخنگوی والی علاوه کرد این دو کارمند دیپلومات می‌باشند ولی در مورد رفتن شان به پاکستان به نهادهای امنیتی افغانستان اطلاع نداده بودند.

به گفتۀ آقای خوگیانی، گلاب منگل والی ننگرهار موضوع را با قونسگری پاکستان در جلال‌آباد مطرح کرده و در هماهنگی با آن اداره و نیروهای امنیتی، تلاش‌های پیداکردن این دو کارمند قنسولگری پاکستان آغاز شده است.

هنوز در این زمینه هیچ پیشرفتی صورت نگرفته است و قونسگری پاکستان مستقر در شهر جلال‌آباد در این مورد چیزی نگفت.

اما وزارت خارجۀ پاکستان در اسلام‌آباد، با نشر خبرنامه‌ای تأیید کرد که دو کارمند قنسولگری این کشور روز جمعۀ گذشته که از شهر جلال‌آباد می‌خواستند از طریق ترانسپورت زمینی به پشاور بروند، در مسیر جلال‌آباد - تورخم ناپدید شده اند.

به گفتۀ دفتر سخنگوی وزارت خارجۀ پاکستان در این اعلامیه، این مسأله با مقام‌های افغان شریک ساخته شده است و به صورت دوامدار در این زمینه در تماس خواهند بود.

در اعلامیه آمده است "مقام‌های افغان اطلاع داده اند که آنان تمام تلاش شان را به کار گرفته اند و برای بازگرداندن مصؤون آن دو مأمور سه تیم بررسی جداگانه را ایجاد کرده اند".

حکومت پاکستان از افغانستان خواسته است تا تمام مساعی خود را به خرج بدهد که این کارمندان قنسولگری به سلامت بازگردند و عاملان این رویداد را مورد پیگرد قرار دهد.

XS
SM
MD
LG