لینک های دسترسی

Breaking News

موارد ابتلا به کروناویروس؛ ایالات متحده در جایگاه نخست قرار گرفت


ایالات متحده با داشتن ۸۶۰۱۲ مورد مثبت کروناویروس، در صدر فهرست کشور مبتلا به این ویروس قرار گرفته است.

مرگ و میر ناشی از کروناویروس در امریکا به بیش از ۱۲۰۰ نفر رسیده است.

در این حال، شی جینپینگ، رییس جمهور چین امروز در جریان مکالمهٔ تلیفونی به دونالد ترمپ،‌ رییس جمهور ایالات متحده پیشنهاد کمک داد.

این دو مقام در حالی با همدیگر صحبت کردند که آقای ترمپ چین را به عدم شفافیت در گزارش دهی پیرامون واقعیت ها در مورد کروناویروس متهم کرده است.

آقای ترمپ در یک تویت نوشته است که در جریان این مکالمه با رییس جمهور چین در مورد شیوع این ویروس با تفصیل صحبت کرد.

قرار است مجلس نمایندگان ایالات متحده امروز در مورد لایحه بسته کمکی دو تریلیون دالری برای کمک به کارگران و کارمندان و شرکت های آسیب دیده از شیوع کروناویروس رای گیری کند.

سازمان جهانی صحت گفته است که با در نظر داشت اینکه ایالات متحده در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۰۹۹ مورد جدید ابتلا و ۲۱۸ واقعه مرگ را داشته است، این کشور به مرکز شیوع کروناویروس مبدل خواهد شد.

کروناویروس در جهان

براساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده، آمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان تا صبح جمعه ۲۷ مارچ (هشتم حمل) به بیش از ۵۵۳ هزار نفر رسیده است.

تا اکنون ۲۴۹۰۵ نفر پس از ابتلا به بیماری کووید ۱۹در سراسر جهان جان باخته‌ و بیش از ۱۲۶۶۰۰ نفر بهبود یافته‌ اند.

در چین جاییکه برای اولین بار کروناویروس شیوع کرد، تا حال بیش ۸۱۸۰۰ نفر مبتلا و بیش از ۳۲۰۰نفر جان باخته اند.

در ایتالیا بحران کروناویروس همچنان ادامه دارد. آمارمبتلایان در آن کشور به ۸۰۵۸۹ نفر رسیده و مرگ و میر از مرز ۸۲۰۰ نفر گذشته است.

تعداد قربانیان کروناویروس در اسپانیا از مرز ۴۸۵۰ نفرگذشته است و تعداد مبتلایان به ۶۴۰۵۹ نفر رسیده است. پارلمان اسپانیا به دولت اجازه داد تا شرایط سخت‌گیرانه در این کشور را تا ۱۱ ماه اپریل تمدیدکند.

مقامات ایرانی امروز از مرگ ۱۴۴ نفر دیگر خبر دادند که به این حساب شمار مجموعی مرگ و میر ناشی از این ویروس در این کشور به ۲۳۷۸ نفر رسیده است. تعداد ۳۲۳۳۲ نفر دیگر به کروناویروس مبتلا می باشند.

در فرانسه نیز تا کنون ۲۹۰۵۸۱ مبتلا تایید شده و تاکنون ۱۶۹۶ نفر جان باخته‌اند که گفته می شود ۸۶ درصد از این قربانیان افراد بالای ۷۰سال بوده‌اند.

در بریتانیا شمار آخرین تلفات کروناویروس به ۵۷۸ نفر رسیده است و بیش از ۱۱۰۰۰ نفر به شمول بوریس جانسن، صدر اعظم این کشور به این ویروس مبتلا شده اند.

در آلمان ۴۷۳۷۳ نفر کروناویروس مبتلا شده اند و ۲۸۵نفر تا حال در اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG