لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا دو بانک روسی و یک شرکت کوریای شمالی را تحریم کرد


وزارت مالیهٔ ایالات متحده، واشنگتن دی‌سی

ایالات متحده روز جمعه ۲۷ می (ششم جوزا) تحریم‌هایی را علیه دو بانک روسی، یک شرکت کوریای شمالی و یک شخص به اتهام حمایت از برنامه‌های تسلیحات کشتار جمعی پیونگ‌یانک اعمال کرد.

وزارت مالیهٔ ایالات متحده در بیانیه‌ای گفت که شرکت تجارتی "ایر کوریو" و همچنین بانک‌های "شرق دور" و "اسپوتنیک" روسی را به دلیل مشارکت در تدارکات و ایجاد درآمد برای سازمان‌های کوریای شمالی هدف قرار داده است.
واشنگتن همچنین جونگ یونگ نم، نمایندهٔ آکادمی علوم طبیعی کوریای شمالی در بلاروس را، به اتهام حمایت از سازمان‌های کوریای شمالی که در توسعه میزایل‌های بالستیکی نقش دارد، تحریم کرده است.

این اقدام امریکا تنها یک روز پس از ویتوی قطعنامه وضع تحریم‌های بیشتر علیه برنامه میزایل‌های بالستیکی کوریای شمالی در شورای امنیت سازمان ملل متحد توسط روسیه و چین انجام می‌شود.

قطعنامه مذکور در حالی توسط روسیه و چین ویتو شد که به گفتهٔ امریکا، پیونگ‌یانگ طی سال جاری میلادی شش آزمایش میزایل‌های بالستیکی قاره‌پیما را انجام داده و در حال آماده‌گی برای انجام نخستین آزمایش هسته‌ای خود از سال ٢٠١٧ به این سو می‌باشد.

براین نلسن، معاون وزارت مالیه در امور تروریزم و استخبارات مالی، در این ارتباط گفت: "ایالات متحده به اجرا و عملی‌کردن تحریم‌های کنونی ادامه خواهد داد و در عین حال از کوریای شمالی می‌خواهد به مسیر دپلوماتیک باز گردد و دست از پیگیری [برنامه‌های] سلاح‌های کشتار جمعی و میزایل‌های بالستیکی بردارد. "

چین از امریکا خواسته است با انجام اقداماتی از جمله رفع برخی از تحریم‌های یک‌جانبه، پیونگ‌یانگ را به بازگشت به مذاکرات تشویق کند. اما امریکا می‌گوید که کوریای شمالی نباید برای رفتارهایش پاداش بگیرد.

در همین حال ناوقت روز جمعه، وزرای خارجهٔ ایالات متحده، جاپان و کوریای شمالی بیانیه‌ای مشترکی صادر کردند و گفتند که کوریای شمالی "سرعت و میزان پرتاب میزایل‌های بالستیکی خود را ازماه سپتمبر ۲۰۲۱ به اینسو به طور قابل توجهی افزایش داده است."

XS
SM
MD
LG