لینک های دسترسی

Breaking News

پروازها از سه کشور به امارات منع شد


امارات متحدۀ عرب سر از روز دوشنبه ۲۱ جون (۳۱ جوزا) پروازهای ملی و بین‌المللی را از لایبریا، سیرالیون و نامیبیا به امارات منع کرد.

ادارۀ هوانوردی ملکی امارات با نشر بیانیه‌ای گفته است که این محدودیت‌ها، پروازهای ترانزیتی را نیز در بر می‌گیرد و تنها پروازهای ترانزیتی که در امارات نشست کرده و مسافران از طیاره بیرون نمی‌آیند و طیاره به مقصد دیگر پرواز می‌کند از این امر مستثنا است.

با اینحال، بر اساس اعلامیۀ ادارۀ هوانوردی ملکی امارات، پروازهای باربری میان امارات و این سه کشور مثل معمول ادامه خواهد داشت.

مقام‌های امارات گفته اند که این محدودیت‌ به خاطر جلوگیری از گسترش کروناویروس وضع شده است.

شهروندان امارات، اعضای خانوادۀ آنان، کارمندان ماموریت‌های دپلوماتیک، مقام‌های رسمی، طیاره‌های تجارتی پس از اخذ اجازه نامۀ رسمی، دارندگان کارت طلایی و نقره‌ای اقامت در امارات و کسانیکه وظایف شان در امارات ضروری پنداشته می‌شود از این محدودیت مستثنا اند.

با اینحال، کسانیکه مستثنا قرار گرفته اند نیز باید نخست آزمایش PCR کووید۱۹ را انجام دهند و در صورت منفی بودن آزمایش شان به آنان اجازۀ ورود داده خواهد شد. این افراد پس از ورود به امارات باید ده روز را قرنطین سپری کنند.

در همین حال، کمیتۀ رسیدگی به بحران و آفات طبیعی شهر دوبی گفته است که سر از تاریخ ۲۳ جون آن عده شهروندان افریقای جنوبی که هر دو دوز واکسین کووید۱۹ –واکسین‌هایی که امارات آن را منظور کرده باشد - را گرفته باشند، می توانند به دوبی سفر کنند.

شهروندان هند که ویزۀ اقامت داشته و هر دو دوز واکسین کووید۱۹ را، که امارات آن را منظور کرده باشد، دریافت کرده باشند نیز اجازۀ سفر به امارات را خواهند داشت.

XS
SM
MD
LG