لینک های دسترسی

Breaking News

امارات تعطیلات آخر هفته را برای هماهنگی بیشتر با اقتصاد جهانی تغییر می‌دهد


امارات متحده عرب از ابتدای سال آینده میلادی، هفته کاری در این کشور را به چهار و نیم روز کاهش می‌دهد و شنبه و یکشنبه را به عنوان روزهای تعطیل هفته تعیین می‌کند تا اقتصاد خود را با بازارهای جهانی هماهنگ‌تر کند.

در حال حاضر تعطیلات آخر هفته در امارات روز جمعه و شنبه است. اما سر از اول جنوری سال آینده، تعطیلات آخر هفته از بعد ازظهر روز جمعه آغاز خواهد شد.

به گزارش رویترز، مکاتب و دوایر دولتی شامل این تغییرات اند و شرکت‌های خصوصی در انتخاب هفته کاری خود آزاد خواهند بود.

برای پاسخگویی به حساسیت‌های جامعه مسلمان، امارات گفته است که ساعت کار در روز جمعه پیش از وقت نماز در ساعت ۱۲ ظهر پایان می‌یابد.

مونیکا ملک، اقتصاددان در بانک تجارتی ابوظبی، گفت که انتظار دارد بسیاری از شرکت‌های بخش خصوصی در امارات از تعطیلات آخر هفته شنبه تا یکشنبه پیروی کنند و این اقدام را در کنار سایر اصلاحات اخیر "تحولی بسیار معنادار" توصیف کرد.

این کشور تولید کننده نفت در جنوب خلیج فارس، طی چهار دهه گذشته توانسته است خود را به مرکز تجارتی و گردشگری منطقه تبدیل کند.

طی سال گذشته، امارات اقدامات گوناگونی برای تقویت بیشتر اقتصاد خود و جلب سرمایه گذاری و استعدادهای خارجی انجام داده است. امارات برخی از قوانین مدنی خود را نیز برای جذب خارجی‌ها تغییر داده است.

اخیراً بر اساس یک فرمان جدید، غیرمسلمانان پس از این می‌توانند تحت قانون مدنی در ابوظبی، ازدواج کنند، طلاق بگیرند یا پس از جدا شدن از همدیگر، مسوولیت کودکان شان را به گونهٔ مشترک بر عهده بگیرند.

افزون بر آن، امارات متحده عرب سال گذشته برخی از تغییراتی را در سطح فدرال معرفی کرد که بر اساس آن، روابط جنسی پیش از ازدواج و نوشیدن الکول برای غیرمسلمانان جرم پنداشته نشود.

XS
SM
MD
LG