لینک های دسترسی

Breaking News

تراژیدی در تیم دنمارک در دومین روز جام فوتبال ملت های اروپا


کریستیان اریکسن، بازیکن تیم فوتبال دنمارک پس از آنکه در میدان مدهوش شد، به شفاخانه منتقل گردید.

دومین روز جام فوتبال ملت های اروپا، با تراژیدی همراه بود که رقابت را برای دو ساعت متوقف ساخت.

رقابت فوتبال گروه (ب)، میان تیم های فوتبال فنلند و دنمارک، در دقیقۀ ۴۱ بازی پس از آن متوقف شد که کریستیان اریکسن، بازیکن تیم دنمارک از حال رفته به زمین خورد.

این بازیکن خط میانۀ دنمارک که به تنهایی در ساحۀ خط کناری میدان قرار داشت، ناگهان به زمین خورد و هم تیمی هایش خواهان کمک گروه صحی شدند.

این رویداد، اشک های بازیکنان هر دو تیم را فروریخت و استدیوم ورزشی کوپن هاگن دنمارک را در سکوت فرو برد.

انجمن فوتبال اروپا در یک پیام تویتر نگاشته است که اریکسن، "پس از دریافت کمک های طبی در شفاخانه، بهتر شده و اکنون وضعیت صحی اش از ثبات برخوردار است."

رقابت میان تیم های دنمارک و فنلند، به گفتۀ فدراسیون فوتبال اروپا، پس از دو ساعت وقفه، به درخواست بازیکنان هر دو تیم، دوباره آغاز شد که فنلندی ها با تنها گول ناشی از ضربۀ سر، دروازۀ شمایکل، دروازه بان تیم دنمارک را باز کردند.

اما در این رقابت، بخت با دنمارکی ها همراه نبود؛ از زمین گیر شدن مهاجم این تیم گرفته تا از دست دادن فرصت به ثمر رساندن گول با یک ضربۀ پنالتی؛ همه و همه از شکست تیم دنمارک روایت می کرد.

اریکسن، مرد بازی رقابت دنمارک با فنلند نامیده شد؛ رقابتی که دنمارک آن را در میدان خودش باخت.

سایر رقابت ها

جام فوتبال ملت های اروپا که قرار بود در ۲۰۲۰ برگزار شود؛ به خاطر شیوع ویروس کرونا، با یکسال تاخیر، به تاریخ ۱۱ جون آغاز شد که نخستین رقابت این جام میان ترکیه و ایتالیا در میدان روم برگزار شد.

تیم ایتالیا، جام ملت های اروپا را با پیروزی ۳-۰ در برابر ترک ها آغاز کرد. رقابت های بعدی گروه الف و گروه ب این جام، روز شنبه (۱۲جون) در گروه الف، میان تیم های ویلز و سویس با نتیجۀ ( ۱-۱)، در گروه ب، تیم ملی فوتبال بلجیم، با نتیجۀ (۰-۳) روسیه را شکست داد.

روز سوم رقابت های جام ملت های اروپا، روز یکشنبه (۱۳ جون) میان تیم های انگلستان- کروشیا، اتریش – مقدونیۀ شمالی و هالند – اوکراین برگزار می شود.

از ویژگی های این جام فوتبال ملت های اروپا یکی هم اینست که رقابت های در کشور های مختلف اروپایی برگزار خواهد شد و یک یا دو کشور خاص میزبان این رقابت های نخواهد بود.

شیوع ویروس کرونا باعث شده تا تعداد محدود هواداران دو تیم، جهت تماشای حضوری رقابت ها، در استدیوم حضور داشته باشند.

تیم فوتبال پرتگال که مدافع لقب قهرمانی این جام است در گروه (F) با تیم های آلمان، فرانسه (قهرمان جهان) و هنگری قرار گرفته که مبصرین آن را به نام گروه مرگ نام نهاده اند؛ گروهی که در آن یکی از بهترین تیم های جهان از صعود به دور حذفی باز خواهد ماند.

XS
SM
MD
LG