لینک های دسترسی

Breaking News

جام فوتبال ملت های اروپا؛ هالند و بلجیم راهی دور حذفی شدند


ستیفن لینر، مدافع تیم اتریش (پیراهین نصواری تاریک) با دیلی بلیند مدافع تیم هالند حین تلاش برای کسب توپ

دور دوم گروهی جام فوتبال ملت های اروپا، روز پنجشنبه ۱۷جون (۲۷ جوزا)، با سه رقابت نفس‌گیر و با نتیجه پیگیری شد.

تیم فوتبال بلجیم در دومین رقابت پنجشنبه که با دنمارک داشت، توانست با نتیجۀ (۱-۲) به پیروزی برسد و با کسب شش امتیاز، صعود خود را به دور حذفی این جام یقینی سازد.

این رقابت با گرامیداشت از کرستیان اریکسن، بازیکن شماره (۱۰) دنمارک آغاز شد که در نخستین بازی در کنارۀ میدان از هوش رفت و به زمین خورد.

میدان فوتبال شاهد یک پیراهن بزرگ با شمارۀ (۱۰) بود و تیم ملی فوتبال بلجیم هم تحفه ای از پیراهن با شمارۀ اریکسن را با امضای تمام بازیکنان تیم ملی بلجیم به دنمارک تحفه داد که در آن برای این ستارۀ فوتبال دنمارک "طلب شفا و صحت" شده بود.

شاید همین احساسات و نبود اریکسن، باعث شده بود که هم تیمی هایش در نیمۀ نخست بازی کاملاً بر رقابت مسلط باشند و تیم بلجیم را دست و پاچه کنند.

در آغازین دقایق این بازی، پاس اشتباه مدافع بلجیمی باعث شد تا مهاجم شماره ۲۳ دنمارک در نزدیکی محوطۀ جزا توپ را بگیرد و پس از پاس به یوسف پولسن، نخستین گول این رقابت را در دقیقۀ دوم بازی وارد دروازۀ بلجیم کند.

اما بلجیمی ها در نیمۀ دوم روی ورق را برگشتاندند و با تغیر سیستم بازی، نه تنها یک گول عقب مانده را پوره کردند که توانستند با دومین گول در دقیقۀ (۷۰) بازی توسط کیوین دی بروین، بازیکن شماره هفت بلجیم، نتیجه را (۱-۲) بسازند و با کسب شش امتیاز صدرنشین گروه (ب) شوند.

کیوین دی بروین بلجیمی، یکی از انگشت شمار بازیکنان اروپا است که توانسته در لیگ اروپا، لیگ قهرمانان اروپا، لیگ ملی اروپا، جام جهانی و جام ملت های اروپا، گول زنی کند.

هرچند در دقیقۀ (۸۸) بازی، یک ضربۀ زیبای سر مدافع تیم دنمارک به زاویۀ چپ تیر افقی گول بلجیم اصابت کرد که گویا بخت با دنمارکی ها نبود و توپ به خارج از میدان رفت.

در گروه (ب) تیم روسیه، روز چهارشنبه با انجام یک رقابت دیدنی توانست فنلند را با نتیجۀ (۱-۰) از راه بردارد و با کسب سه امتیاز جایگاه دوم را از آن خود کند.

در این گروه پس از دو بازی تیم بلجیم ۶ امتیاز، روسیه ۳ امتیاز، فنلند ۳ امتیاز و دنمارک با هیچ امتیازی در جایگاه چهارم قرار دارد.

د رعین حال، تیم های هالند – اتریش و مقدونیه – اوکراین نیز روز پنجشنبه (۱۷م جون) به مصاف هم رفتند که اوکراین با یک بازی نفس‌گیر، تیم مقدونیه را (۲-۱) شکست داد و تیم هالند توانست با نمایش یک بازی مکتب هالندی، (۲-۰) اتریش را از راه بردارد.

در این گروه (ج)، تیم هالند با شش امتیاز صدرنشین و راهی دور حذفی شد؛ اما، تیم های اوکراین و اتریش، هرکدام با یک پیروزی و یک باخت سه امتیاز و به خاطر تفاوت گول های خورده و زده، جایگاه دوم و سوم را کسب کرده اند.

رقابت های روز جمعه (۱۸م جون) میان تیم های فوتبال سویدن – سلواکیا، جمهوری چک – کروشیا و انگلستان – اسکاتلند برگزار خواهد شد که در آن جمهوری چک و انگلستان هر کدام سه امتیاز دارند و کروشیا و اسکاتلند با یک باخت امتیاز ندارند.

تیم فوتبال سلواکیا با یک پیروزی سه امتیاز دارد و سویدن به خاطر مساوی با تیم اسپانیا، دارای یک امتیاز است.

XS
SM
MD
LG