لینک های دسترسی

Breaking News

محاکمهٔ مجدد پرستار بریتانیایی که به جرم 'قتل' هفت کودک به حبس ابد محکوم شده است


لوسی لتبی (سمت راست) از طریق تماس ویدیویی از سلول زندان در شهر ویکفیلد انگستان در جلسهٔ محاکمه شرکت کرده بود.
لوسی لتبی (سمت راست) از طریق تماس ویدیویی از سلول زندان در شهر ویکفیلد انگستان در جلسهٔ محاکمه شرکت کرده بود.

سارنوالان بریتانیایی روز دوشنبه ۲۵ سپتمبر (سوم میزان) گفتند که یک پرستار بریتانیایی که به جرم قتل هفت کودک به حبس ابد محکوم شده بود، به خاطر اتهامات دیگر مرتبط به تلاش برای قتل، دوباره محاکمه می‌شود.

لوسی لتبی، ۳۳ ساله، در ۱۸ ماه اگست سال روان به جرم کشتن پنج نوزاد پسر و دو نوزاد دختر از سوی محکمه‌ای در انگلستان به حبس ابد محکوم شد.

در آن زمان، هیات منصفهٔ محکمه قادر نشد که به شش مورد دیگر اتهام بر لتبی، به شمول تلاش برای قتل پنج نوزاد دیگر به توافق برسد.

سارنوالان بریتانیایی گفته‌ اند که در جلسهٔ روز دوشنبه فیصله شد که جلسهٔ بعدی محاکمهٔ لتبی به خاطر اتهامات جدید تلاش برای قتل نوزادان، سال آینده برگزار شود.

این پرستار بریتانیایی پس از آن بازداشت شد که بین ماه‌های جون ۲۰۱۵ تا جون ۲۰۱۶ چندین کودک در بخش نوزادان شفاخانهٔ کنتس چستر در شمالغرب انگلستان پیهم و به گونهٔ مرموز جان باختند.

مقام‌های بریتانیایی گفته اند که لتبی به کودکان نوزاد که بیمار و یا نارس بودند، هوا تزریق می‌کرد و نیز به کودکان نوزاد بیش از حد شیر می‌داد و آنان را با تزریق انسولین مسموم می‌کرد.

لتبی که همواره اتهامات وارده بر خویش را رد کرده است، از طریق تماس ویدیویی از سلول زندان در شهر ویکفیلد انگستان در جلسهٔ محاکمه شرکت کرد و تنها حرفی که زد این بود که نامش را تایید کرد و نیز گفت که تصاویر و صدای جلسهٔ محکمه را از طریق ویدیو می‌‌بیند و می‌شنود.

سارنوالان گفته اند که لتبی با سنجش دقیق از روش‌‌های قتل استفاده می‌کرد که از خود رد پای زیادی به جا نمی‌گذاشت.

وکیلان مدافع لتبی در اوایل ماه سپتمبر درخواستی را به محکمه پیشکش کرده و در مورد احکام صادر شده بر موکل شان استیناف‌طلب شده بودند.

این مطلب با استفاده از گزارش خبرگزاری‌های رویترز و فرانس‌پرس تهیه شده است.

گروه

XS
SM
MD
LG