لینک های دسترسی

Breaking News

بریتانیا قوانین مهاجرت خویش را دشوارتر می‌سازد


دولت بریتانیا طرح سیاست مهاجرتی جدیدی را تهیه کرده است که براساس آن افرادی که به گونهٔ غیر قانونی وارد این کشور می‌شوند با قوانین دشوار تر مهاجرت مواجه خواهند شد.

پریتی پتیل، وزیر داخله بریتانیا روز چهار شنبه ۲۴ مارچ (چهارم حمل) گفت پناهجویانی که از طریق راه‌های مجاز و با حمایت مالی به بریتانیا می‌آیند، درخواست پناهندگی شان به سرعت بررسی خواهد شد و در اسکان با آنان کمک صورت خواهد گرفت.

اما او افزود که برای افرادیکه از طریق راه‌های غیر قانونی وارد بریتانیا می‌شوند، فقط اجازه اقامت موقت داده می‌شود، امتیازات محدودی دریافت می‌کنند و "به گونهٔ مرتب برای خروج از بریتانیا دوباره ارزیابی خواهندشد."

خانم پتیل گفت که این سیستم "عادلانه اما سختگیر" خواهد بود.

بسیاری از پناهجویان با قایق‌های کوچک و در شرایطی خطرناک وارد بریتانیا می‌شوند.

وزیر داخلهٔ بریتانیا گفت: "مردم در دریا، در موتر‌های باربری و در کانتینرهای حمل و نقل می‌میرند. برای جلوگیری از مرگ و میر باید تجارت افرادی را که باعث آن می‌شوند، متوقف کنیم."

اما گروه‌های حقوق بشر و مدافع حقوق پناهجویان می گویند که این طرح به طور ناعادلانه‌ای پناهجویان را بر اساس راه رسیدن آن‌ها به بریتانیا مورد تبعیض قرار می‌دهد.

در مدت یک‌سال گذشته بیش از ۳۵ هزار نفر در بریتانیا تقاضای پناهندگی کرده‌اند. بیشترین متقاضیان اخذ پناهندگی از ایران، آلبانیا و عراق ‌اند.

اقدامات جدید بریتانیا که هنوز توسط پارلمان تصویب نشده است، شامل مجازات طولانی‌تری برای قاچاقچبران و بررسی های سنی دقیقی برای جلوگیری تظاهر افراد بزرگسال به کودک بودن، می‌باشد.

وزیر داخلهٔ بریتانیا گفت جزییات بیشتر درباره این برنامه را بعدا اعلام خواهد کرد. دولت این طرح را "بزرگترین بازنگری در سیستم پناهندگی بریتانیا" توصیف کرده است.

XS
SM
MD
LG