لینک های دسترسی

Breaking News

تحلیل گران: جهان در برابر پوتین جدی نیست


آرسنی یاتسینوک، صدراعظم اوکراین امروز چهارشنبه با رئیس جمهور اوباما در حالی ملاقات میکند که بروز یکشنبه نظرسنجی در کریمه، که دارای اکثریت نفوس روسی تبار میباشد، ممکن ان منطقه را تحت کنترول روسیه دراورد.

تحلیل گران بر این نظرند که این ملاقات قادر به توقف این نظرسنجی بروز یکشنبه نخواهد شد ولی هشدار میدهند که باید در توقف روسیه از حرکت به سمت دیگر مناطق دارای اکثریت نفوس روسی در اوکراین فعالیتی اضطراری صورت گیرد.

در عین زمان، دیروز سه شنبه، مجلس نماینده گان کانگرس ایالات متحده با اکثریت ارا یک مسوده را برای محکومیت دخالت روسیه در اوکراین تصویب کرد، این رای گیری یک روز قبل از سفر مجوزه صدراعظم اوکراین به واشنگتن جهت ملاقات با رئیس جمهور اوباما و اعضای کانگرس صورت گرفت و با نظریات جدی برخی از اعضای جمهوریخواه مجلس نماینده گان در قبال تغیر مشی خارجی ایالات متحده در برابر روسیه همراه بود.

این مسوده تازه تخطی از تمامیت ارضی اوکراین را محکوم میکند و خواهان اعزام ناظرینی از گروه همکاری و امنیت اروپا به منطقه کریمه و دیگر نقاط اوکراین گردیده است، تحریم نشست اینده گروه جی هشت در شهر سوچی روسیه نیز یکی دیگر از تقاضای ها مندرج شده در این مسوده است.

مایک ترنر، از حزب جمهرویخواه در مورد این رای گیری مجلس نماینده گان بیان داشت که نیاز به بررسی واقعی پالسی ایالات متحده و روسیه وجود دارد چرا که به نظر وی روسیه واضحا به یک قوت اشغال گر مبدل شده است و بر یکی از همسایه گان خود تهاجم برده است که این تخطی از قانون بین المللی بشمار میرود.

در عین زمان روسیه این موضوع را واضح ساخته است که هر گونه فعالیت قبل از رفراندم روز یکشنبه،تاثیری بر کنترول منطقه کریمه توسط ان کشور نخواهد داشت، پیتر التسو، تحلیل گر سیاسی در واشنگتن معتقد است که هر گونه نامی که بر این پروسه گذاشته شود، کریمه از دست اوکراین رفته است، ولی وی میگوید که اوکراین باید برای جلوگیری از حرکت گسترده تر روسیه در خاکش مبارزه کند.

نظرسنجی کانگرس ایالات متحده در مورد مشی امریکا در قبال اوکراین
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00


استفان بلانک، تحلیل گر شورای مشی خارجی امریکایی، اتحادیه اروپایی را به واکنش ملایم در برابر روسیه در برابر کنترول ان بر این منطقه استراتژیکی متهم میکند. وی بیان میدارد که هیچ گونه تحریمات اقتصادی بر روسیه وجود ندارد و هیچ گونه فعالیت نظامی استراتژیکی برای تقویت قابلیت اوکراین به دفاع از خود نیز وجود ندارد به همین دلیل پویتن از ان سواستفاده کرده است.

برخی از این تحلیل گران حتی نگران اند که روسیه به قصد تصرف مناطق دارای نفوس روسی مانند مناطق شمالی کشور قزاقستان، بر ان کشور ها تهاجم نبرد.این در حالیست که هفته گذشته حکومت ایالات متحده تعذیراتی را تصویب کرد که شامل محدودیت ها در دادن ویزا به مقامات عالیرتبه میگردد و اتحادیه اروپایی نیز تدابیری را مشابه را علیه روسیه اتخاذ کرده است. صدراعظم برتانیه نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی امروز چهارشنبه واضحا خواهان محدودیت ها در صدور ویزا و حق سفر مقامات عالیرتبه سیاسی روسیه گردید.
XS
SM
MD
LG