لینک های دسترسی

Breaking News

تشدید تنش‌ها میان روسیه و اوکراین 


همزمان با شدت گرفتن تنش‌ها در مرز اوکراین و روسیه،‌ وزارت دفاع اوکراین می‌گوید که قرار است در تابستان امسال، تمرین‌های نظامی مشترکی را با شماری از کشورهای عضو پیمان انتلانتیک شمالی انجام دهد.

به گفته وزارت دفاع اوکراین، این تمرین‌ها،‌ در هماهنگی با بریتانیا انجام شده و در آن بیش از یک هزار تن از نیروهای نظامی از حداقل پنج کشور عضو ناتو اشتراک خواهند داشت.

این تصمیم پس از آن اعلام می‌شود که هفتهٔ گذشته، ناتو نسبت به افزایش حضور نظامی نیروهای روسی در نزدیک مرزهای شرقی اوکراین ابراز نگرانی کرد.

پیش از آن، روسیه هشدار داده بود که هر گونه تلاش برای آغاز جنگ دوباره در اوکراین، این کشور را نابود خواهد کرد.

کرملین هم‌چنین هشدار داده بود که اگر ناتو در پی استقرار نیروهای خود در نزدیک مرز روسیه باشد، مسکو برای تامین امنیت خود ناگزیر خواهد شد اقدامات بیشتری را روی دست بگیرد.

با این حال، اوکراین می‌گوید که برنامهٔ مشترک این کشور با ناتو برای اجرای تمرین‌های نظامی، به تقویت همکاری میان نیروهای نظامی اوکراین و ناتو منجر خواهد شد.

در اعلامیه وزارت دفاع اوکراین در مورد چگونگی انجام این تمرینات آمده است: "به گونهٔ ویژه، روی تدابیر دفاعی تمرکز خواهد شد و پس از آن روی عملیات‌های تهاجمی نیز کار خواهد شد تا بتوانیم مرزهای کشور و تمامیت ارضی ما را که با حملات یکی از همسایه‌های متخاصم ما مواجه بوده، احیا کنیم."

یک سخنگوی وزارت دفاع بریتانیا گفته است که این تمرینات، بخشی از برنامه‌های معمول آن‌ها است که انتظار می‌رود در تابستان اجرا شود.

اوکراین، از سال ۲۰۱۴ به این طرف، درگیر جنگی با جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه است که به گفته مقامات اوکراینی، تا حالا چهارده هزار کشته برجا گذاشته است.

XS
SM
MD
LG