لینک های دسترسی

Breaking News

زندانیان اوکراینی از طرف شورشیان طرفدار روسیه آزاد شدند


تبادله صدها زندانی میان شورشیان جدایی طلب طرفدار روسیه و اوکراین به مرحله نهایی رسیده است

در نتیجه مذاکرات صلح اخیرمیان حکومت اوکراین و شورشیان طرفدار روسیه، صدها زندانی بین طرفین تبادله شد. روز شنبه پیتر پروشینکو، رئیس جمهور اوکراین به استقبال تعدادی از زندانیان اوکراینی رفت که در این تبادله آزاد شدند.

رئیس جمهور اوکراین از رهاشدن زندانیان اظهار خوشی نمود که وی وعده اش را برای آزاد کردن این زندانیان به جا آورده است، تا آنها بتوانند ایام خوش سال نو عیسوی را با خانواده و دوستان شان سپری کنند.

زندانیان رها شده که دوباره به مناطق شان برگشتند
زندانیان رها شده که دوباره به مناطق شان برگشتند

یک تن از زندانیان رهاشده اوکراینی با اظهار سپاس از کوشش های که بخاطر رهایی آنها انجام شده است، گفته است که یازده تن از همکارانش هنوز هم در زندان استند و امیدوار است که بزودی رها شوند.

اوکراین بیشتر از ۲۲۲ شورشی جدایی طلب طرفدار روسیه و شورشیان طرفدار روسیه ۱۴۶ سرباز اوکراینی را رها نمودند.

رهایی زندانیان اوکراینی یک روز بعد از تبادله صدها زندانی جدایی طلب طرفدار روسیه صورت میگیرد، این تبادل اسرا جزء کوشش های است تا به شورش هشت ماهه به طرفداری از روسیه در شرق اوکراین خاتمه بخشیده شود.

پیشنهاد مذاکره برای حل معضله اوکراین

درین میان میخاییل گرباچف، رئیس جمهور سابق اتحاد شوروی، از رئیس جمهور روسیه ورئیس جمهور ایالات متحده خواسته است تا بطور مستقیم برای حل معضله اوکراین با هم مذاکره کنند.

گرباچف خطاب به رهبران روسیه و ایالات متحده: معضله اوکراین را ازطریق مذاکره حل نمایید
گرباچف خطاب به رهبران روسیه و ایالات متحده: معضله اوکراین را ازطریق مذاکره حل نمایید

آقای گرباچف در نامه ای باز برای رئیس جمهور پوتین و اوباما نوشته است تا تنش ها روی معضله کریمیه را از طریق مذاکره مستقیم حل نمایند و به توافق برسند تا از بدترشدن وضع بحرانی کنونی جلوگیری شود.

با آنکه تبادله زندانیان در بهبود وضعیت در شرق اوکرایین شاید تا حدی کمک کند، اما با اعلامیه اخیر حکومت در کیف، رفت و آمد ریل و بس های شهری میان شبه جزیره کریمیه وپایتخت متوقف شده است که میتواند بالای روابط آینده دوجانب تاثیر گزارباشد. شورشیان جدایی طلب طرفدار روسیه از ماه اپریل بدینسو باعث نآرامی ها در منطقه، شده اند.

XS
SM
MD
LG