لینک های دسترسی

Breaking News

نمایشگاه هنری زیر نام'اوکراین زیر آسمان متفاوت'در پولند برگزار شد


نمای یک ساختمان مخروبه در حومهٔ شهر خارکیف اوکراین، یکی از آثار در نمایشگاه "اوکراین زیر آسمان متفاوت"

یک نمایشگاه هنری در وارسا، پایتخت پولند، زیر نام "اوکراین زیر آسمان متفاوت" به هدف مستند سازی تهاجم روسیه بر اوکراین، آثار هنرمندان اوکراینی را به نمایش گذاشته است.

این نمایشگاه که شامل ۲۰۰ اثر هنری است که تاثیر جنگ روسیه بر اوکراین را نشان می دهد. اولگا دروزد از جمله هنرمندانی است که آثارش در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده اند.

او گفت: "هر اثر هنری در اینجا به یک سوال پاسخ می دهد و آن اینکه این وحشت در قرن ۲۱ چگونه می تواند واقعی باشد؟ این نمایشگاه، جنگ را نه تنها به طور کل، بلکه از دیدگاه و تجربه های شخصی هنرمندان نیز نشان می دهد."

زمانی که روسیه جنگ را آغاز کرد، دروزد از کلکین آشپزخانه خود در کیف شروع به عکاسی کرد. اشیای روی طاقچه او تغییر کرد و با گذشت زمان آب و هوا نیز تغییر کرد، اما کلکین شیشه‌ای آشپزخانه‌اش نا شکن باقی مانده است.

اولگا دروزد، هنرمندان اوکراینی
اولگا دروزد، هنرمندان اوکراینی

اولگا افزود: "من فقط در آشپزخانه ام قدم زدم. به این پرده‌های سرخ رنگ دیدم و فکر کردم، خدا را شکر، امروز کلکین‌ها نه شکسته و من زنده ام. من در نزدیکی کارخانه برق حرارتی در کیف زندگی می کنم. به همین دلیل، خانهٔ من اغلب از انفجارها می لرزید."

مقام‌هاس موزیم می گویند که این نمایشگاه برای برانگیختن همدردی و همدلی است تا بازدیدکنندگان بتوانند درک کنند که تهاجم نظامی روسیه در اوکراین وضعیت زندگی را چگونه دگرگون کرده است، تهاجمی که هنوز هم ادامه دارد.

معاون موزیم می‌گوید که از طریق هنر می‌توان جنگ را به شیوه متفاوت توضیح دهید. این نمایشگاه تا اواسط ماه می به روی بازدید کنندگان باز می باشد.

XS
SM
MD
LG