لینک های دسترسی

Breaking News

مخالفت روسیه و چین با فیصله شورای امنیت در مورد کریمیا


رای گیری شورای امنیت در مورد نظرپرسی کریمیا
روسیه و چین به روز شنبه علیه فیصله شورای امنیت ملل متحد مبنی بر عدم قبولی نتایج نظر پرسی روز یکشنبه در کریمیای اوکراین رای داد. سیزده عضو دیگر شورای امنیت به طرفداری از این فیصله نامه رای دادند.

نظر پرسی روز یک شنبه در کریمیا به شهروندان آنجا زمینه دو انتخاب را مساعد می سازد یا اینکه با روسیه ملحق گردد و یا اینکه خود مختاری خود در اوکراین را بصورت قابل ملاحظه تقویت کنند.

سمنتا پاورز، سفیر امریکا در سازمان ملل متحد، به تعقیب رای گیری امروز شورای امنیت، گفت مخالفت قاطع علیه اعمال خطرناک روسیه موجود بود.

در عین زمان وزیر داخله موقت اوکراین می گوید در جریان گلوله باری در شهر غربی خارکوف اوکراین یک فرد ملکی و یک پولیس کشته و چندین تن دیگر زخمی گردیده است.

بعضی مردم قبل از نظر پرسی روز یکشنبه در کریمیا علیه تصرف ان منطقه توسط روسیه دست به مظاهره زدند. عثمانووا زریما، یکتن از باشندگان تاتار کریمیا، می گوید نظرپرسی را نمی خواهد" پوتین به کشورت برگرد. ما در کشور خود صلح می خواهیم. کریمیا جز اوکراین است."

مخالفت مردم کریمیا علیه رفرندم
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00
​در حالیکه بحران بیشتر می گردد، قوای نظامی اوکراین در حالت اماده باش قرار دارد وبه روز جمعه تمرینات شان را در نزدیک کریمیا انجام دادند ، جائیکه هزاران عسکر روسی موضع گرفته است .

جان کری وزیر خارجه امریکا، جهت تلاش برای کاهش بحرانات، به روز جمعه برای شش ساعت با سرگی لفروف وزیر خارجه روسیه در لندن ملاقات نمود، اما ملاقات آنها نتیجه در قبال نداشت.

کری گفت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، هیچ اقدامی را تا بعد از نظر پرسی روز یکشنبه اتخاذ نمی کند.

رئیس جمهور اوباما به روز جمعه در حالیکه میزبانی ادنا کینی، صدراعظم آیرلند، را در قصر سفید به عهده داشت گفت امیدوار است راه حل دیپلوماتیک در اوکراین پیدا شود" ما به امیدواری خود در قسمت یافتن راه حل مسالمت آمیز ادامه می دهیم، اما امریکا و اروپا متحد باقی می ماند، نه تنها در پیامشان به تمامیت ارضی اوکراین ، بلکه در قسمت اینکه تخطی از تمامیت ارضی آنکشور با واکنش همراه خواهد بود."

وزارت خارجه ایالات متحده هشدار مسافرت به روسیه را برای شهروندان امریکا صادر کرده است.
XS
SM
MD
LG