لینک های دسترسی

Breaking News

صیقل: به توانمندی امنیتی و سیاسی افغانستان کمک شود


محمود صیقل، سفیر و نماینده دائمی افغانستان در ملل متحد

نماینده ویژه سرمنشی ملل متحد برای افغانستان گزارش سه ماه اخیر خود را درباره وضعیت امنیتی و سیاسی این کشور به شورای امنیت ملل متحد چهارشنبه در نشستی ارائه کرد.

شورای امنیت ملل متحد بار دیگر اعلام کرد که در کنفرانس بروکسل از افغانستان حمایت می کند.

در عین حال، شورای امنیت ملل متحد، نگرانی خود را در مورد اوضاع امنیتی افغانستان ابراز داشته و "فعالیت های دهشت افگنی توسط طالبان، شبکه حقانی، القاعده و داعش" و سایر گروه وابسته به آنان را در آن کشور محکوم کرده است.

در این نشست، محمود صیقل، سفیر و نماینده دائمی افغانستان در ملل متحد نیز دیدگاه و تقاضاهای حکومت افغانستان را در بیانیه یی مفصل ارائه و تشریح کرد.

مصاحبه مفصل محمود صیقل را در ذیل می توانید بشنوید:

please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

آقای صیقل در مصاحبۀ ویژه با صدای امریکا گفت که اعضای شورای امنیت در این نشست بر ارتقای توانمندی دفاعی افغانستان برای تامین امنیت خود تاکید کردند و افغانستان نیز در این نشست بر تداوم همکاری جامعه جهانی اصرار ورزید.

میشل جین سیسان، معاون نماینده دایمی ایالات متحده در ملل متحد
میشل جین سیسان، معاون نماینده دایمی ایالات متحده در ملل متحد

در همین حال، میشل جین سیسان، معاون نماینده دایمی ایالات متحده در ملل متحد گفت که امنیت افغانستان امنیت همه کشورها است و ترقی و انکشاف افغانستان برای امن شدن این کشور ضروری پنداشته می شود.

معاون نماینده امریکا در ملل متحد به افزایش نا امنی در افغانستان اشاره کرده بر بیشتر کردن تعهد جامعه بین المللی به افغانستان تاکید کرد.

خانم سیسان گفت "نخست، ما باید تعهد خودرا نسبت به افغانستان باید دو چندان بسازیم. ایالات متحده حملات امسال طالبان را بر مردمان ملکی، کارمندان بشری و افراد حکومت محکوم می کند. احصایه یوناما به خوبی نشان می دهد که این حملات به مردم ملکی صدمات شدیدی وارد می کند."

میشل سیسان انکشاف افغانستان را برای ثبات کشور ضروری خوانده گفت آنها خواهان این مطلب اند تا در کانفرانس بروکسل کشورها بکوشند تا به افغانستان کمک زیاد کنند تا به انکشاف اقتصادی دست یابد.

  • 16x9 Image

    محمد احمدی - واشنگتن

    محمد احمدی از سال ۲۰۰۷ به کار در رادیو صدای امریکا در واشنگتن آغاز کرد. او از سال ۲۰۰۱ کار خبرنگاری را به حیث گزارشگر آزاد رادیو صدای امریکا آغاز کرد و در ایران و شهرهای مختلف افغانستان گزارشگر بود. محمد احمدی یک سال گزارشگر تلویزیون آشنا صدای امریکا در کابل نیز بود.

XS
SM
MD
LG